Uudis

Tallinna linn sai 20 000 euro eest uue veebilehe

Vana veebileht ülal, uus all.

Tallinna linn sai uue modernsema välimusega veebilehe, mille loomine läks linna jaoks maksma 20 000 eurot.

Minnes lehele tallinn.ee on näha, et veebileht on võrreldes varasema versiooniga märksa puhtam ning info leidmine on muudetud lihtsamaks.

Võrreldes vana kodulehega on suuremat tähelepanu pööratud info kiirele leitavusele otsingumootori abil. Muutunud on ka menüüpuu asukoht. Samuti on kogu leht nutiseadmetes senisest paremini kasutatav.

Avalehel on nüüd märgatavamalt välja toodud Tallinna uudised ning linnas toimuvad üritused. Endiselt on lehel vaegnägijatele mõeldud vaade, ilmateade, populaarseimad teemad ja keelevalikud.

Raepress sõnas Geeniusele, et uus veebileht loodigi esmalt seetõttu, et vana kujunduslahendus oli nii moraalselt kui funktsionaalselt juba vananenud ning vajas uuendamist. Samuti mõjutas asja see, et Tallinnal valmis hiljuti uus visuaalne identiteet – logo ja stiiliraamat. Uut visuaalset identiteeti ei olnud linna sõnul võimalik vanas kujunduslahenduses rakendada.

“Tallinna veebile on ette heidetud ka vähest emotsionaalsust, uues kujunduslahenduses on oluliselt suurem pildi pind ning võimalus emotsioone tekitada,” lausus Raepress. “Võrreldes vana kodulehega oleme ka suuremat tähelepanu pööranud info kiirele leitavusele otsingumootori abil.”

Projektiga tehti algust aasta tagasi. Selleks, et veebikülastajatele oleks üleminek sujuvam, lähtuti alt-üles põhimõttest ehk esmalt viidi uuele kujundusele üle ametite ja linnaosade veebilehed ning seejärel avaleht.

Veebilehe uue versiooni testimine algas 17. jaanuaril.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.