Koolide edetabelis pidevalt kõrget kohta hoidvas Tallinna Reaalkoolis oli eile pidulik päev. Koolis võeti kasutusele uus interaktiivne nutikas tahvel i3BOARD, mis teeb õpetajate töö mugavamaks ning lastele õppimise huvitavamaks.
135-tollise tahvli ette mahuvad korraga neli õpilast, kes saavad sinna kritseldada sõrme või spetsiaalse puutepliiatsi abil. Tahvel kasutab veebipõhist tarkvara, mis võimaldab õpetajatel materjali ükskõik kus üle interneti ette valmistada.
Reaalkooli direktor Ene Saar nägi seesugust tahvlit esmakordselt 2015. aastal Londonis toimunud messi BETT. Kuna koolil puudusid tahvli soetamiseks rahalised vahendid, finantseeris selle ostu vilistlane Oliver Peek.
„Meie õpilased on tehnoloogiateadlikud ning kasutavad väga usinalt kõikvõimalikke digivahendeid. Ka kool peab leidma võimalusi tehnoloogiliste uuendustega kaasas käia. Loomulikult pakub i3BOARD uusi põnevaid võimalusi õppimiseks ja tunnitöö atraktiivsemaks muutmiseks,“ tõdes direktor Saar.
Tänu veebipõhisele tarkvarale saab tahvlil kuvatavat peegeldada ka õpilaste isiklikele nutiseadmetele või kooliiPadidele. Samuti saab kasutada veebist üleslaetavaid äppe ja eelkoostatud õppematerjale, mis praegusel hetkel ei ole veel kooskõlas Eesti õppekavaga.
Tahvlile kirjutatu saab arvutisse eksportida PDF failina või pildina ja vajadusel saab selle isegi välja printida. Hilisemaks kontrollimiseks saab töid salvestada õpetaja kausta, mis on pilvest kättesaadav.
Lisaks virtuaalsele sirklile, joonlauale ja muudele abilistele saab tahvel aru ka füüsilisest joonlauast. Jagades tahvli neljaks võrdseks tööpinnaks saab iga õpilane määratud alal ülesandeid lahendada. Tahvel on piisavalt tark, et ei lase ühelt tööpinnalt teisele kirjutada.
Tegu on teadaolevalt esimese i3BOARD interaktiivse puutetahvliga Eestis. Klassiruumis, kus võetakse tahvel kasutusele, on olemas veel ka tavaline kriiditahvel ja valge tahvel.
Fotod: Ronald Liive