Uudis

Tallinna trammides on nüüd tasuta Wi-Fi

CAF tramm TallinnasFoto: Geenius Meedia/Tanel Meos

Tallinna Linnatranspordi AS paigaldas trammipargi kõige uuematele CAF Urbos trammidele tasuta Wi-Fi leviala. Peamiselt kasutatakse Wi-Figa varustatud tramme Lennujaama-Tondi liinil ehk suurt kasu saavad sellest turistid.

Esimeste Wi-Fi katsetustega Tallinna trammides alustati mullu augustis ning viimased trammid said ruuteritega varustatud jaanuaris. Maksimaalne allalaadimise kiirus on 100 Mbit/s, kuid see sõltub trammi asukohast ning internetti üheaegselt kasutavate sõitjate arvust.

Kokku on Wi-Figa varustatud 20 trammi

Tallinna Linnatranspordi juhatuse esimees Deniss Boroditši sõnul on raske prognoosida interneti kasutajate hulka, kuid näiteks Lennujaama-Tondi liinil, kus kasutatakse peamiselt CAF tramme, sõidab igal tööpäeval ligi 30 000 inimest, kelle hulgas on palju Tallinna külastavaid turiste, kellel on nüüd palju lihtsam vajalikku turismiinfot leida.

Kokku on Wi-Figa varustatud 20 CAF Urbos trammi. Nüüd, mil trammides on Wi-Fi olemas kutsub Boroditš ühistranspordi kasutajaid ülesse internetti trammis testima, et välja selgitada võimalikud kitsaskohad.

Tema sõnul tuleks üleskutset võtta kui koormustesti, mille põhjal hinnata kuidas loodud süsteem koormusele vastu peab ning kas süsteemis on töökindluse tõstmiseks vaja teha veel täiendavaid seadistusi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.