Uudis

Tallinnas toimub Eesti esimene nutiautoäppide häkaton

Eesti autoäppide arendusplatvorm High Mobility korraldab novembri lõpus Eestis esmakordset nutiauto- ja mobiilsusäppide häkatoni Tallinn Mobility Hack. Üritus toob 24 tunniks Tallinnasse kokku kümneid osalejaid Eestist, Saksamaalt, Aserbaidžaanist, Ameerika Ühendriikidest ja mujalt.

Üritus annab osalevatele arendajatele, disaineritele ja ettevõtjatele ainulaadse võimaluse end just nutiauto- ja mobiilsusäppide arendamisel proovile panna. Seega võivad ideed olla seotud parkimise, autohoolduse, liiklusohutuse, kindlustuse, sõidujagamise või näiteks sõidukipargi haldamisega. Osalejatele on abiks High Mobility arendusplatvorm, mis pakub ligipääsu tarkvaraarenduskomplektidele, tööriistadele, dokumentatsioonile ning enam kui 200 auto rakendusliidesele. Lisaks saavad arendajad enda rakendusi testida platvormi simuleeritud keskkonnas innovaatiliste Porsche ja Mercedes-Benzi autoemulaatoritega.

“Meie huvi häkatoni korraldada tuleneb eelkõige soovist tõsta Eesti arendajate ja startup kogukonna teadlikkust autode ja mobiilsuse valdkonnaga seotud rakenduste arendamisest ning neis peituvatest ärivõimalustest,” selgitas ürituse korraldamise tagamaid High Mobility kaasasutaja Kevin Valdek. “Huvi häkatonil osalemise vastu on seni olnud üle ootuste suur ning ehk saab just siit alguse Eesti järgmine nutiauto- või mobiilsustehnoloogia edulugu.”

Lisaks High Mobilityle on häkatoni edukasse toimumisse panustamas teisedki mobiilsuse valdkonnas tegutsevad ettevõtted. Nii on üritusel mentorina osalemas Taxify ning oma rakendusliidese avab osalejatele kasutamiseks maailma suurim parkimisteenuste platvorm Parkopedia, mis koondab infot enam kui 60 miljoni parkimiskoha kohta 75 riigis.

Häkatoni intensiivse, 24-tunnise formaadi tulemusena valmivaid rakenduste prototüüpe esitletakse ekspertidest koosnevale žüriile ja võitjate vahel läheb jagamisele 3000€ suurune rahaline auhinnafond. “Ootame suure põnevusega, milliseid rakendusi osalejad loovad ning hea meelega kordame üritust edu korral tulevikus veelgi,” lisas Kevin Valdek.

Tallinn Mobility Hack toimub 23.-24. novembril Spring Hubi koostöötamiskeskuses ja üritus on osa rahvusvahelise startup-festivali Startup Week Tallinna programmist. Üritusel osalemine toimub kandideerimise alusel ning kohtade arv on piiratud.

Märksõnad: ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.