Uudis

Tallinnasse plaanitakse rajada ainulaadne virtuaalreaalsuse elamuskeskus

101.jpg

Noblessneri sadamalinnakusse on kavas rajada kogu Põhja-Euroopas ainulaadne virtuaalreaalsuse elamuskeskus. Noblessneri valukotta plaanitavas keskuses saavad külalised osaleda põneval ümbermaailmareisil, mille käigus on nende ülesandeks katsetada erinevaid teadusleiutisi.

Pressiteate kohaselt on keskuse teostuse eest vastutava Motori loovjuhi ja Eesti Digikeskuse juhatuse liikme Andrus Kõresaare sõnulloodav VR-elamuskeskus ainulaadne kogu Põhja-Euroopas. “Kõige põnevam VR-keskustest avatakse järgmisel aastal USAs. ​Tehniline hüpe, mis võimaldab selle keskuse loomist, toimus sellel aastal. Virtuaalse reaalsuse abil on külastaja kogemus vahetu ja isiklik, ta tajub seda visuaalselt ja füüsiliselt,” rääkis Kõresaar.

Tänu unikaalsusele loodetakse Noblessneri valukojaarendusjuhiElena Natale sõnul rahvusvahelise elamuskeskusega tuua kiiresti arenevasse sadamalinnakusse lisaks kohalikele ka palju väliskülalisi. “Põnev, ajaloost ja teadusvaldkonnast inspireeritud ekspositsioon sobib suurepäraselt ajaloolise allveelaevatehase territooriumile – nii elamuskeskuses kui Noblessneris põimuvad omavahel tihedalt ajalugu ja tänapäev,” ütles Natale.

Keskuse atraktsioonid räägivad külastajatele fantaasiaküllase loo ja viivad nad avastusretkele selleaegsesse salajasse teadusmaailma. Elamuskeskus on mõeldud külastamiseks kogu perega. Lisaks püsiekspositsioonile on plaanis Noblessneri valukotta luua ka võimalused ajutiste näituste ja sündmuste korraldamiseks.Elamuskeskuse plaanitav avamine jääb 2019. aastasse.

Fotod:Motor Agency

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.