Uudis

Tänaseks on uuendatud 400 000 ID-kaarti

Jaanuari lõpu seisuga on oma ID-kaardi uuendanud ligikaudu 400 000 inimest. Kauguuendamise kaudu ehk kodust lahkumata on uuendatud 300 000 ning politsei- ja piirivalveametis, seal hulgas kaubanduskeskustes üles seatud ajutistest teeninduspunktides, ligi 100 000 inimest.

“Veel 156 000 inimesel, kes kasutasid eelmisel aastal vähemalt korra ID-kaarti elektrooniliselt ning kellel puudub alternatiivne digitaalse allkirja andmise võimalus, on dokument uuendamata. Kui on teada, et lähiajal tuleb ID-kaarti kasutada mõnes e-teenuses või anda digiallkiri, siis soovitan kindlasti kaardi varakult ära uuendada,” soovitas RIA eID valdkonna juht Margus Arm.

Kõige mugavam on ID-kaarti uuendada oma arvutis. Selleks tuleb vajalik tarkvara veebilehelt https://installer.id.ee/ alla laadida ja jälgida juhiseid. Kui mingil põhjusel kauguuendamine ei õnnestu või ei ole seda võimalik teha, saab ID-kaardi ära uuendada politsei- ja piirivalveameti teeninduses.

Peatatud sertifikaatidega ID-kaarte saab uuendada 31. märtsini. 1. aprillist sertifikaadid tühistatakse ning ID-kaardi elektrooniliseks kasutamiseks tuleb taotleda PPA-lt uus dokument. ID-kaart kehtib isikut tõendava dokumendina sellel märgitud kuupäevani. Samuti saab uuendamata ID-kaarti kasutada kliendikaardina ning apteegis ravimite kätte saamiseks.

Eelmisel aastal kasutas ID-kaarti elektrooniliselt vähemalt korra aasta jooksul umbes 520 000 inimest.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.