Uudis

Tänasest on Eestis müügil Samsungi volditav telefon

Galaxy Z Flip on meil laual.Foto: Martin Mets

Alates tänasest on Eestis müügil Samsungi volditava ekraaniga nutitelefon Galaxy Z Flip. Sealjuures on tegemist esimese volditava telefoniga, mida on võimalik Eestis osta. Telefoni hinnaks on 1499 eurot ja see on ka Geeniuse testilaual olemas – ülevaadet on oodata esmaspäevaks.

Kiirel esmamuljel tundub olema tegu telefoniga nagu ikka – kokkuvoltimine töötab ja hinge kinni hoides seda tegema ei pea, et äkki midagi katki läheb.

Küll aga pole ekraani vaatenurgad võrreldavad tavaliste mittevolditavate telefonidega ja ekraan muutub mõne nurga alt vaadates raskemini loetavaks.

Arvestades seda, et telefoni on volditav ja ekraanid ongi pidevalt erineva vaatenurga all, siis see võib olla paras probleem.

Samsung: eelmüük on olnud edukas

“Globaalselt on Galaxy Z Flipi eelmüük olnud üliedukas ja turgudel, kus telefoni juba müüakse, on see esimeste tundidega välja müüdud,“ rääkis Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma.

“Kindlasti mängib siin olulist rolli asjaolu, et tegemist on esimese volditava telefoniga, mis tuleb väga paljudes piirkondades müügile ning on palju inimesi, keda säärane uuenduslik tehnoloogia huvitab.”

Telefonil on uuendatud disainiga hing, mis peitub telefoni lahti voltides seadme sisse. Hinge ääred on varustatud spetsiaalsete kaitsekatetega, mis ei lase tolmu või muud puru hinge ja ekraani vahele. Samuti on hingemehhanismi sees spetsiaalsed harjakesed, mis iga voltimisega tolmu ja puru ära pühivad.

„Hinge teeb eriliseks, et telefoni on võimalik lahti hoida iga nurga all, näiteks saab selle pooleldi lahti voltida ja sarnaselt sülearvutiga videokõne tegemiseks lauale asetada. Seadme ekraan on 6,7-tolline FHD+ resolutsiooniga ja esikaamera jaoks on selle ülaosas spetsiaalne väljalõige,” selgitas Aasma.

Seadme teisel küljel on kaks 12 Mpx kaamerat (lainurk ja ülilainurk) ja väike 1,1-tolline Super AMOLED ekraan, millelt on võimalik vaadata teavitusi ning soovi korral kasutada seda ka kaamera eelvaate ekraanina, seega saab selfisid soovi korral teha ka tagakaameraga.

Galaxy Z Flipi saab soetada kahes värvis – peegellilla ja peegelmust.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses