Uudis

Tarbijakaitse: kui operaator tõstab mobiilipaketi hinda, võib lepingu üles öelda

mobiilside_oige.jpg

Tarbijakaitseamet hoiatab mobiilsideteenuste kasutajaid selle eest, et nende teenusepakkujad võivad ühepoolselt nende lepingut muuta. Lepingutingimuste ühepoolsest muutmise kavatsusest on mobiilsideoperaatorid teavitanud enda veebilehe uudiste või teadete rubriigis. Siiski on muudatus mitmetele inimestele märkamatuks jäänud.

Ametile on viimasel ajal laekunud teateid sellest, et mobiilsideoperaatorid nagu Elisa ja Tele2 on klientide lepinguid ühepoolselt muutnud. Segadus tekkis sellest, et operaatorid on teavitanud võimalusest rääkida Euroopa Liidu riikides teatud arvu kõneminuteid arvestatuna kehtiva paketi kuutasu sisse, samas tõuseb ka klientide olemasolevates lepingutes paketi kuutasu neile endile teadmata.

Elisa ja Tele2 tõstavad kuutasu, Telia mitte

Elisa tõstab kuutasu 0,96 euro ja Tele2 1 euro võrra. Telia Eesti AS on öelnud, et mobiilse elu kõnepakettide kliendid saavad võimaluse kõnepakettides sisalduvat kõneminutite mahtu ja sõnumite hulka kasutada Baltimaades ja Skandinaavias mõningal määral koduvõrgu hindadega.

Juriidiliselt on kõik korrektne. Sideettevõtjal on elektroonilise side seaduse §-st 99 tulenev õigus sideteenuse lepingu tingimusi ühepoolselt muuta täites selleks seaduses sätestatud teavitamiskohustuse. Kui palju aga kliendid neid teavitusi firmade kodulehelt lugemas käivad on omaette asi.

Tarbijakaitseamet tuletab kasutajatele meelde, et neil on sellises olukorras võimalus muudatusega mittenõustumisel teenuse leping ilma leppetrahvita üles öelda. Selleks tuleb esitada avaldus. Lisaks soovitab Tarbijakaitseamet tarbijatel enne võimalikku lepingu lõpetamist ja uue lepingu sõlmimist põhjalikult tutvuda pakutavate lepingute tingimustega, sealhulgas osutatavate teenuste (kvaliteet, maht, kiirus jms), hinna, lepingu tähtaja, vastutuse ja lepingu lõpetamise tingimustega.

Avafoto: Freestocks.org

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses