Tarbijakaitse saatis politseisse Reseti asjus kuriteoteate, aga politsei ei alusta uurimist

Kuvatõmmis Reset.ee e-poest, kui see veel tegutses.Foto: Kuvatõmmis

Populaarset e-poodi vedanud Reset Eesti OÜ (nüüd uue nimega OÜ HHLP) pani eelmise nädala alguses oma kaupluse kinni ja tänaseks on selgunud, et ripakile on jäänud sadu kliente, kes pole maksmisest hoolimata saanud poest kaupa kätte ega raha tagasi. Tarbijakaitse ja tehnilise järelvalve ameti poole on pöördunud näiteks 1. jaanuarist tänaseni 275 sellist klienti.

Mitmed kliendid on otsustanud politseisse Reset.ee kohta avalduse esitada ning eelmisel nädalal tegi seda ka TTJA. Viimast kinnitas Geeniusele TTJA pressiesindaja Anne-Mai Helemäe.

Geenius küsis ka politseist, kas juhtum võetakse nüüd avalduste peale menetlusse. PPA pressiesindaja Kristjan Lukk ütles, et politseile on selle ettevõtte kohta laekunud mitmeid avaldusi, kuid kriminaalmenetlusi algatatud ei ole, sest kirjeldatud juhtumites puuduvad kuriteo tunnused.

Miks nii? “Lühidalt öeldes ei ole esitatud avalduste põhjal kelmuse tunnuseid tuvastatud, vaid pigem võib tegemist olla tsiviilõiguslike rikkumistega, mille puhul tuleks pöörduda tsiviilkohtusse,” põhjendas Lukk.

See tähendab, et olukord pole eelmise nädalaga võrreldes muutunud. Need, kes oma raha tagasi tahavad saada, peaksid TTJA juhendi järgi tegema seda pankroti- või likvideerimismenetluse kaudu.

Pankroti- või likvideerimise menetluse raames nõude esitamiseks soovitab amet jälgida veebilehte www.ametlikudteadaanded.ee ning kaupleja registrikoodi 12707147 järgi vaadata, kas seal on teade uue nimega OÜ HHLP suhtes pankroti- või likvideerimismenetluse algatamisest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.