Uudis

Tarbijakaitseamet: jõulukinke tellides tuleks pingsalt jälgida tarneaegu, abi võib olla krediitkaardist

Tarbijakaitseamet pöörab oma blogis tähelepanu sellele, et mis iganes ostu e-poest sooritades tuleb alati vaadata kauba lubatavat tarneaega ning soovitab ettevõtjatel hoiduda ebareaalsetest tähtaegadest, et tellitavad jõulukingid ikka inimesteni jõuaksid.

Kui kaup hilineb, siis on poel õigus anda uus mõistlik tähtaeg, mil kaup kliendini jõuab. Aga kui ka see aeg on möödas ning klient ei soovi enam tellitud toodet põhjusel, et toote tarneaeg on veninud nii pikaks, et on kaotanud huvi asja saamise vastu, on tal õigus esitada taganemisavaldus ja nõuda kauplejalt toote eest tasutud raha tagasi.

Kaupleja peab tagastama kliendile, kes pole kaupa saanud, raha 14 päeva jooksul. Ebaselgus tarneaegade osas on ka üheks tarbijakaebuste põhjuseks, sest ei ole harvad olukorrad, kus tarbija pannakse põhjendamatult ja teadmata ajaks kaupa ootama.

Tarbijakaitseamet toob ka välja, et krediitkaardiga tasudes on suurem võimalus tasutud ostusumma tagasi saada juhul, kui ettevõte kaupa ei tarni ning ära kaob. Sellisel juhul tuleb tasutud summa tagasi saamiseks pöörduda krediitkaardi väljastanud panga poole.

Kui tarbija esitab kauplejale pretensiooni, siis on kauplejal kohustus sellele vastata 15 päeva jooksul. Kui omavahel lahendust ei leita või see tarbijat ei rahulda, siis on tarbijal õigus pöörduda asja lahendamiseks tarbijavaidluste komisjoni poole või kohtusse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.