Uudis

Tarkvaraarendaja lõi iMessage’i toega rakenduse Androidile

Eric Chee nimeline tarkvaraarendaja lõi rakenduse nimega PieMessage, millega saab maailma levinuima mobiiliplatvormiAndroidi pealt ligipääsu konkureeriva iPhone'i sõnumite teenusele iMessage'ile.

iMessage'iga saavad iPhone'i kasutajad üksteisele saate tekstisõnumeid, pilte, videot,heli ja asukohtaandmeid, kuid süsteem ei ühildu Androidi ega teiste platvormidega. Seepärast on mitmed arendajad püüdnud luua iMessage'ile mitteametlikku tuge Androidile.

Chee pani rakenduse lähtekoodi ka avalikult internetti, et teised arendajad saaksid seda kasutada. Tegu pole esimese rakendusega, mis laseb Androidist iMessage süsteemile sõnumeid saata, kuid varasemad rakendused on sõnumite edastamiseks kasutanud kolmanda osapoole serverit. See on omakorda tekitanud turvalisusküsimusi nii kasutajate kui Apple’i jaoks. Antud lahendus kasutab sõnumi saaja seadet serverina.

Põhjus, miks mees rakenduse lähtekoodi avalikult internetti postitas, oli see, et siis saavad teised arendajad luua sama funktsiooniga rakendusi näiteks Windowsile või mõnele muule platvormile. Chee sõnul on praegu tegu siiski alles areneva projektiga ning sellel on mõningaid puudujääke. Lisaks on võimalik, et tulevased iOS’i uuendused võivad rakenduse kasutuskõlbmatuks muuta.

Videot prototüübikatsetamisest võib vaadata siit:

Avafoto: JeShoots

Märksõnad: ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.