Uudis

Tartu busside väljumisaegu saab nüüd küsida Ülo käest

Tartu Ülo on vestlusrobot, kelle Facebooki lehelt saab teavet linnaliini busside väljumisaegade kohta. Info saamiseks tuleb Ülo endale Facebooki sõbraks lisada ja Messengeri aknas temalt abi küsida.

Tartu linn koostöös Mobi Labiga on juba 2014 aastast arendanud Tartu linnaliinide reaalajainfo jagamise lahendusi. Bussipeatustes olevatele bussiinfo tabloodele ja bussiaegade mobiilirakendusele (Android, iOS) on nüüd lisandunud Ülo.

Piisab kui vestlusesse kirjutada bussipeatuse nimi või peatuse nimi koos liini numbriga ja Ülo ütleb järgmised väljuvad bussid ja nende väljumisajad. Ülo suhtleb ainult inglise keeles, aga see ei ole väga segavaks teguriks.

Ülo sunnib sind arvutama

Pisut ebamugavam on see, et Ülo annab vastuseid minutites. Päevasel ajal on see igati mõistlik, kuid pärast viimaste busside väljumist võid vastuseks saada, et järgmise bussini on aega 281 minutit ja see on pisut ebamugav.

Vestlusroboti kasutamise eeliseks on see, et info saavad kätte ka need, kes ei ole endale bussiaegade mobiilirakendust paigaldanud. Rakendusel on küll mitmeid lisafunktsioone, kuid kiireks kasutamiseks sobib Ülolt küsida suurepäraselt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.