Tartu piletitarkvara ettevõte laieneb Põhja-Ameerikasse ja Aasiasse

Tartu firma Tsolutions tegutseb nüüd nime all Turnit – pildil Norra Nettbussi bussid, kus tarkvara kasutusel on. Foto: Bård Ivar Basmo/Nettbuss

Tartu tehnoloogiaettevõte T solutions vahetas nime ja asub vallutama uusi turge Aasias ja Põhja-Ameerikas. Praegu peamiselt Euroopa bussifirmadele piletisüsteeme arendav Turnit loodab uue brändiga jõuda senisest palju suurema hulga maailma transpordiettevõteteni.

Viimasest suuremast töövõidust teatas firma kevadel, kui lõi põhjamaade suurimale bussifirmale Nettbuss piletimüügisüsteemi, ühtlasi ostsid norrakad osa Tartu firmast.

Turnit, mis müüb Eestis bussipileteid t-pilet.ee kaudu, otsustas aga väga suurte bussifirmade ja aastaid kestvate projektide kõrval keskenduda ka väiksematele, keskmise suurustega ettevõtetele. “Oleme oma toodet automatiseerinud ja standardsemaks teinud, et selle kasutuselevõtt bussifirmal oleks kiirem ja lihtsam,” rääkis firma juht Andres Birnbaum.

Uus bränd teeb müügi lihtsamaks

Uus nimi ja bränd Turnit peaks aitama müügitööd selliste bussifirmade seas lihtsamaks teha. “Lisaks lahendasime ka selle probleemi, et varasema nime ja domeeni tsolutions.co puhul peeti meid kohati hoopis Kolumbia firmaks,” rääkis Birnbaum.

Praegu teenindab Turnit peamiselt suurkliente Euroopas, nagu Norra Nettbuss ja Prantsuse suurfirma Transdev, lisaks pilootprojektid Malaisias ja Kanadas.

Edasi vaatab firma Birnbaumi sõnul bussitranspordi kõrval ka teistesse valdkondadesse. “Meie lahendus ongi mõeldud äridele, kus on vaja inimesi liigutada punktist A punkti B, kus on istekohad ja istekohtadele rakenduvaid hinnakirju hallata,” rääkis Birnbaum.

Plaan on minna ka raudteele, õhku ja merele

Peale bussitranspordi läheb selle alla ka raudteetransport. “Euroopas on trend, et raudtee-ettevõtted saavad riigi regulatsioonide alt vabamaks. See tähendab, et nad peavad üksteisega rohkem konkureerima hakkama. Siis ongi neil vaja sellist lahendust nagu meil, et oma piletimüüki paremaks teha, klientidele lojaalsusprogramme pakkuda jne.”

Peale raudtee on sarnased transpordiliigid Birnbaumi sõnul ka õhutransport ja teatud määral meretransport, kui on tegu katamaraanide või muude alustega, kus on tegu kindlate istekohtadega reisijatega.

Kuigi Turnit valmistub eri maailmajagudes üha rohkem laienema, on tegu ikka Tartu ettevõttega. “Meil on küll Tallinnas 3 töötajat, aga 48 inimest ikkagi Tartus,” rääkis Birnbaum. Koos nimevahetusega kolis ettevõte Tartus ka uude ärimajja Riia mäel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.