Uudis

Tartu Ülikool avab Eesti esimese andmeteaduse magistriõppekava

Foto: PM / Scanpix

Järgmisel aastal avab TÜ arvutiteaduse instituut Eesti esimese andmeteaduse magistriõppekava, kirjutab Tartu Ülikooli ajakiri Universitas Tartuensis.

Arvutiteaduse instituudi juhataja professor Jaak Vilo sõnul ei ole siiani Eesti kõrgkoolides olnud terviklikku õppekava, mis annaks teadmisi andmekaeve, andmete visualiseerimise, masinõppe ja eri rakendusvaldkondades kasutamise kohta korraga.

Järgmise aasta sügisel avataksegi Tartu Ülikoolis uus, kuni 60 õppurile mõeldud andmeteaduse magistriõppekava, mille loomisel teevad arvutiteaduse õppejõud ja teadlased tihedat koostööd paljude teiste valdkondade õppejõududega. Ainete arendamisse kaasatakse ka ettevõtete ja avaliku sektori esindajaid.

“Uus õppekava on erialadeülene kahes mõttes. Esiteks on ained eri erialadelt ja mitmest instituudist, sest andmed on alati mingi rakendusvaldkonna kesksed. Teiseks on õppima oodatud eri õppekavade lõpetajad, et kasvatada ka tudengite mitmekesisust,” ütles Vilo.

See tähendab, et üliõpilased võivad valida, kas nad spetsialiseeruvad äri-, loodus-, sotsiaal- või humanitaarsuunale. Kõik tudengid omandavad üldised põhimõtted ja meetodid, mida rakendada oma valdkonnas. Kõik suunamoodulid sisaldavad valdkonnaspetsiifilisi aineid ja kursusi, kus käsitletakse valdkonna andmete töötlemiseks vajalikke meetodeid.

«Tõsi, rahastustingimuste alusel on kehtestatud piirang, et õppima asuja peab olema vähemalt 60 EAP mahus läbinud matemaatika, matemaatilise statistika või informaatika õppeaineid või vähemalt näitama, kuidas see vastavus on tagatud muu varasema kogemusega,» selgitas Vilo.

Selles mahus eeldusaineid võivad omandada põhimõtteliselt kõikide erialade tudengid näiteks kõrvaleriala või vabaainete valikuga.

Kandideerimise eelduseks on 60 EAP mahus IT, matemaatika või statistika õppeaineid, sealhulgas on võimalik välja tuua ka muud sarnased ained või kogemus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.