Tartus avati tasuta tõuke- ja jalgrataste laadimisparkla

Bikeepi rattaparkla Tartus.

Bikeep paigaldas Tartusse Eesti esimesed nutikad jalgrattaparklad, kus saad laadida elektrilisi tõuke- ja jalgrattaid. Esimene nutikas parkla avati koostöös Tartu linnavalitsusega Uueturu tänavale, teise paigaldas SEB Tartu Ülikooli Delta hoone ette.

Parkla võimaldab turvaliselt lukustada ja laadida nii elektritõukerattaid kui ka elektrirattaid. Idee on lihtne – pargid sinna jalgratta, samal ajal see laeb ja pärast võtad parklast täislaetud akuga ratta.

Ühtekokku on Tartu linnas nüüd 6 nutikat parklat, mis on kasutajatele tasuta parkimiseks avatud. Uueturu parklas on 8 kohta ja Delta hoone ees 10 kohta.

“Elektriliste jalg- ja tõukerataste kasutus on Tartus kiirelt kasvamas. Linnavalitsusel on siiras heameel, et linnaelanikud valivad järjest enam oma igapäevastes liikumistes erinevaid keskkonnasäästlikke liikumisviise. Toetame omalt poolt igati elanike aktiivseid hoiakuid ja hea meel on, et suutsime olla Eesti esimeseks linnaks, kes laadimisvõimekusega nutika jalgrattaparkla oma elanike jaoks paigaldas,” ütles Tartu linnavalitsuse projektijuht Jaanus Tamm.

Bikeepi tegevjuht Kristjan Lind nentis, et huvi nutikate jalgrattaparklate vastu on üle kogu Euroopa väga suur. “Näeme, et linnad ja transport on kiires muutumises. Inimesed võtavad kasutusele uusi liikumisvahendid ja seega peavad ka linnad muutuma. Tulevikulinnas läbivad inimesed lühikesi, alla 5 km pikkuseid distantse, täiesti uuel moel, mis on kindlasti erinev tänastest liikumisviisidest. Selleks, et muutustega kaasas käia, on vaja nutikaid lahendusi, et võimaldada micro mobility seadmete kasutamist,” avaldas Lind.

Bikeepi nutikas jalgrattaparka on kasutajatele tasuta, parkida saab kas mob.tel rakenduse või erinevate viipekaartide vahendusel. Firma sõnul on kõige mugavam viis on parklat kasutada läbi mobiiltelefoni rakenduse.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.