Uudis

Tartus hakati äpiga inimeste liikumist kaardistama: mis kasu sellest sünnib?

Tartu linnavalitsuse hoone. Foto: Indrek Mustimets/ Tartu linna Facebooki leht

Geenius kirjutas täna, et Tartu alustab uue pilootprojektiga, mille eesmärgiks on inimeste liikumisharjumuste paremini mõistma hakkamine.

Tartu linnavalitsuse projektijuht Jaanus Tamm selgitas Geeniusele, et kogutav andmestik võimaldab näha milliseid liikumisviise ja millistel marsruutidel inimesed eelistavad kasutada. Lisaks saab teada seda, kuidas mõjutab läbitav vahemaa liikumisviisi valikut.

“Kui tulla praktiliste väljundite juurde, siis aitab kogutav info hinnata eelkõige ühistranspordi liinivõrgu korrigeerimise vajadust, kergliiklusteede korrastamise ja rajamise vajadust,” lausus ta.

Pilootprojekt on siiski lühiajaline ja selle alusel fundamentaalseid otsuseid või muudatusi tegema ei hakata, kuid väiksemaid korrektsioone saab sellegipoolest teha. “Kui palju neid muudatusi või korrektuure tehakse on täna ilmsesti vara ja keeruline öelda,” märkis Tamm.

Pilootprojekti käigus katsetatakse rakenduse täpsust, funktsionaalsust ja töökindlust. Kui lahendus on sobiv ja töökindel, siis kaalutakse selle kasutamist juba püsivamalt. “Täna mingeid tulevikku suunatud otsuseid selle rakenduse kasutamise osas tehtud ei ole,” lausus Tamm.

Tamm tõi välja ka rakenduse turvapoole. “Kuna isikuandmeid rakenduses ei kasutata, siis ei ole ka delikaatsete andmete lekkimise probleemi. Teiselt poolt on rakenduse loojal kohustus tagada andmestiku turvalisus,” lausus ta.

Pilootprojekti raames soovitakse jõuda 800 kuni 1000 testijani. Momendil on rakendust kasutamas ligi 200 inimest.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses