Uudis

Tartus kogunesid arvutimängude huvilised ning tegid kohapealgi arvutimänge

Esmaspäeval lõppes Tartus Aparaaditehases kolm päeva väldanud üritus, kus tulid kokku arvutimängude loomisest huvitatud erinevate elualade esindajad ning valmistasid koos kohapeal kokku pandud meeskonnaga arvutimänge.

Eestis korraldab kohtumist Tartu ülikooli arvutiteaduse instituut koostöös Tartu kunstikooli 3D erialaga, mida ühendab ühine arvutimängude loomise entusiaste koondav organisatsioon APT Game Generator. Sel korral osales üritusel ligikaudu 30 inimest erinevatelt elualadelt. Osalejad olid nii keskkooliõpilased, tudengid, mängudisainerid kui programmeerijad.

Ludum Dare 36 nimeline üritus toimub samaaegselt üle maailma ning sel aastal toimus see ka Eestis.

Üritusel on ühe korraldaja ning Tartu Ülikooli arvutigraafika spetsialisti Raimond-Hendrik Tunneli sõnul kaks põhilist eesmärki. Esimene ja olulisem on lihtsalt enda jaoks toreda meeskonna leidmine ning nendega koos arvutimängude loomine. Ludum Dare aitab kokku tuua erinevaid inimesi, kes tunnevad huvi arvutimängude loomise vastu.

Teiseks oli üritusel olemas ka kerge konkurentsi element ning osalejatele jagati auhindu Arvutiteaduse instituudi, ORDI ja Olevus Art poolt. Samuti oli üritusel žürii, kes valis välja parima meeskonna.

“See on õige, et tegelikult kui on žürii ja auhinnad, siis keegi võidab,” sõnas Tunnel. Samas ütles Tunnel, et mõned osalejad väga ei mõtle auhindade peale, vaid enda mängu peale, et selle tegemine oleks tore.

Kuvatõmmis I koha pälvinud mängustKuvatõmmis I koha pälvinud mängust

Tartu kunstikooli 3D modelleerija-visualiseerija õppekava juhi Raul Kübarsepa sõnul võiks üritus tulevikus ideaalis aidata leida headele meeskondadele ka investoreid.

“Me oleme mõelnud selle peale, et me tahaks jõuda nii kaugele, et kui on mingi töötav meeskond, siis nad leiaksid ka investori või publisher’i,” ütles Kübarsepp Geeniusele.

Ürituse parimaks mänguks valiti seekord WASD’K nimelise meeskonna poolt tehtud mäng Space Drunk. Mängu peaosaliseks on alkoholijoobes tulnukas, kes reisib ajas tagasi ja avastab ennast kosmosejaamast Mir. Seejärel kohtub peaosaline erinevate karakteritega, kes aitavad tal enda aega tagasi jõuda.

Avafoto: Kristel Sergo/Olevus Art

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.