Uudis

Taxify pikimad sõidud: üle 600 kilomeetri ning 10 tunni kokkuleppevedu

img_f3c7b1adf75f-1.jpeg

Hiljuti kirjutas maailma meedia sellest, kuidas leidis aset kõigi aegade pikim Uberi sõit, mille käigus läbiti pea kaheksa tunni jooksul üle 600 kilomeetri. Selgub aga, et ka Eesti idufirmal Taxifyon tulnud ette vahendada üsna pikkasid sõite.

Taxify uuris Geeniuse palvel sõitude viimase kahe kuu statistikat ja firma kaasasutaja Martin Villig ütles, et lähtuvalt oma privaatsuspoliitikast antakse sõitude kohta infot välja ainultseadusest tulenevatel juhtudel riiklitele järelvalveorganitele. Kuna aga palusime anonüümset infot, siis tegi ettevõte erandi ja leidis kõige pikemad sõidud.

Pikk sõit linnast välja ja tagasi

Selgub, et Taxify rakenduse vahendusel tehti Leedus 632 kilomeeri pikkune sõit, milleks kulus 10 tundi ja 37 minutit. See sõit läks maksma 486 eurot. Villig märkis, et vedajaks oli sel juhul kõrgema hinnaklassiga ettevõte A2B, seega oli sõidu hind ka kõrgem. Sõit viis reisija ning juhi Vilniusest Klaipedasse ja tagasi.

Eesti viimase aja pikim sõit on aga 351 kilomeetri pikkune. Selleks kulus pea seitse tundi ning auto sõitis Tallinnast Tartu lähistele ning seejärel ka tagasi. Sõidu maksumuseks kujunes 182 eurot. Sõit toimus möödunud kuu lõpus.

Hea lugeja, kui sa tead kedagi, kes on mõne sõidujagaja abil teinud erakordselt pika või muidu märkimisväärse sõidu,anna sellest teada kommentaarides või e-kirjaga gregor.sibold@geenius.ee.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses