Uudis

Taxify: võtame Taanis Uberi turuosa endale

Nädala alguses teatas Uber, et lahkub Taanist seal muutunud taksoseaduse tõttu. Taxify kaasasutaja Martin Villigi sõnul ei ole nemad veel alla andnud ja otsivad endiselt võimalusi Taani turule sisenemiseks.

“Kui aasta lõpus tuli Taani uus valitsus, siis olid nemad alguses sõidujagajate suhtes väga positiivselt meelestatud. Kuid viimastel kuudel on tulnud neil teha poliitilisi kompromisse konservatiivsemate parteidega, mille tulemusel on taksoregulatsioon läinud ülimalt karmiks ja meie arvates täiesti ebamõistlikuks,” kirjeldas Villig Taanis tekkinud olukorda.

Tuhandetel immigrantidele võiks sotsiaalabi asemel tööd anda, näiteks Taxifys

Tema sõnul on Taani taksoregulatsioon üks karmimaid Euroopas. Näiteks on seal nõue, et igas taksos oleks istmetel andurid, et teada, mitu sõitjat parasjagu pardal on. “Meie nägemuses võiks kõikjal põhjamaades teha sõidujagamise seaduslikuks ja lahendada sellega hulgaliselt probleeme. Taani maksab täna väga paljudele immigrantidele suurtes summades sotsiaaltoetusi, kuna neil inimestel on raske tööd leida. Samas kui oleme ise kuulutusi üles pannud, on näha, et leidub sadu ja tuhandeid immigrante, kes just seda tööd sooviksid teha. Millegi pärast ei taha poliitikud seda lubada ning eelistavad pigem, et riik maksaks neile sotsiaalabi,” rääkis Villig.

Tema sõnul ei ole nii praegustel väga rangetel regulatsioonidel mitte mingit mõtet. “Sel regulatsioonil oli kindlasti mõte aastal 1995, aga mitte aastal 2017,” sõnab Villig.

Otsime taksofirmasid partneriks, aga eelistame privaatjuhte

Villig räägib, et Taxify on kaalumas koostööd ka kohalike taksofirmadega. “Otsime lahendusi ja kui me leiame mõne taksofirma, kes soovib meie võrgustikuga liituda, siis oleme kindlasti nõus seda kaaluma, kuid meie enda prioriteet on täna ikkagi privaatjuhid. Oleme rääkimas mõnede kontaktidega, aga see, kas me saame Taani piisavalt autosid, et teenust avada on veel lahtine.”

Tema sõnul on teoreetiliselt võimalik, et Taxify saab õnnestunud kokkuleppe korral Taanist lahkunud Uberi turuosa omale. “Eelmisest aastast on meil näide Budapestist, kust Uber läks ära ja meie võtsime nende juhid üle ja täna teeme seal samas suurusjärgus sõite nagu nemad tegid.”

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.