Uudis

TCL tegi täiesti uut tüüpi volditavad telefonid

Foto: www.cnet.com

Hiina telefonitootja TCL tutvustas kahte uut tüüpi volditava mehhanismiga telefoni, millest ühe saab lahti voltida kolmest osast ning teist telefoni enda korpuse seest.

Viimase kohta ilmusid esimesed lekked juba eelmisel kuul, millest ka Geenius kirjutas. Tegu on väga varajases staadiumis prototüübiga, kus pärisekraani imiteerib paber. The Verge sai nimetuid seadmeid ka katsuda ning vahendas oma esmamuljeid.

Kere sisse volditava ekraaniga prototüüp kasutab sisemise osa välja rullimiseks eraldi mootorit. Välja käiv osa on peidus telefoni korpuse all tagumisel küljel ning rullitakse välja üle kumera serva. TLC-l on olemas ka video töötavast päris seadmest, mis aga ettevõtte Jaapani labori seinte vahelt välja pole saanud.

Foto: www.cnet.com

Teine seade on 6,65 tollise ekraaniga prototüüp, mille kolm paneeli saab lahti voltida 10 tollise ekraaniga tahvelarvutiks. Kolme osa kasutamine annab mitmeid lisavõimalusi erinevate rakenduste kasutamiseks. Kuid paindlik ja nii mitme ekraani korraga kasutamine loob ka kitsaskohti. Seade on oluliselt raskem tavalisest ning selle töös hoidmiseks tuleb kasutada mitut akut. Samuti on see kolm korda jämedam, kui keskmine telefon.

Foto: www.cnet.com

Ka see seade on varajases staadiumis katseseade, kuid sellel oli olemas päris ekraan ning võimalus seda ka sisse lülitada.

TCL on rõhutanud, et tegu on pelgalt prototüüpidega ning taolisi telefone ei pruugigi kunagi tootmisesse jõuda. Ettevõttel on paralleelselt töös ka teisi disainilahendusi, mille töökindlust ja kasutusmugavust testitakse. Avalikkuse ette toodud kahe mudeli mõte on aga näidata, mida telefonidelt tulevikus kujunduse osas oodata võib.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.