Teadlased leidsid seose ekraanide vaatamise ning diabeediohu vahel

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Suurbritannia teadlased viisid läbi uuringu 4500 9-10 aastaste laste seas ning leidsid, et mida rohkem aega lapsed ekraane vaadates veetsid, seda suurem oli nende oht haigestuda diabeedi 2. tüüpi, kirjutab The Verge.

Uuringu tulemusena selgus, et lapsed, kes endi sõnul vaatasid ekraane rohkem kui kolm tundi päevas, olid insuliini suhtes 11% vastupidavamad kui need lapsed, kes vaatasid ekraane vähem kui tunni päevas.

Vastupidavus insuliini suhtes tähendab, et rakud ei käitu kokkupuutel insuliiniga õigesti ehk need ei saa suhkru töötlemisega korrektselt hakkama, mis on diabeedi 2. tüübi ohumärk.

Uuring näitab diabeediohu ning ekraanide vaatamisele kulutatud aja vahel seost, kuid mitte otseselt seda, et ekraanid diabeeti tekitavad.

Kuna uuring viidi läbi andmete põhjal, mis pärinevad aastatest 2004-2007, ei kuulu ekraanide arvestusse nutitelefonid ning tahvelarvutid.

2015. aastal kogutud andmete põhjal tarbivad 13-18 aastased USA noored arvutite, nutitelefonide ning telerite abil iga päev keskmiselt üheksa tundi meediat.

Täpsema info leiate teadusajakirjast “Archives of Disease in Childhood”.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.