Uudis

Teadlased leiutasid drooni, mis suudab tuvastada inimeste pulssi ja hingamissagedust

Lõuna-Austraalia ülikooli teadlased valmistavad droone, mis suudavad kaugelt tuvastada inimese südamelööke ning hingamist, kirjutab BBC.

Droonid on varustatud kaamerate ning spetsiaalse tarkvaraga, mis kasutab teadlaste loodud algoritme ning lubab kaameral tuvastada vaateväljas olevate inimeste südamelööke ning hingamist. Lahendus toimib isegi siis, kui inimene ringi liigub.

Potentsiaalseid tegevusalasid on taolise tehnoloogia jaoks teadlaste sõnul mitmeid. Näiteks võiks tehnoloogiat kasutavaid kaameraid paigaldada sünnitusmajadesse, et omada pidevat ülevaadet ruumis olevatest paljudest lastest. Teine võimalik kasutusala on näiteks sõjapiirkonnad, kus drooni kasutades poleks vaja tervisetöötajal endal lahinguväljale minna, et inimeste terviseseisu kontrollida.

“Paljud keskkonnad võivad inimese jaoks olla ohtlikud, seega on droonid kõige turvalisem lahendus. Näiteks suurtes veekogudes saab drooniga inimestele kiirelt ligi, et sealt edasi neile juba pääste organiseerida,” kommenteeris lahendust projekti juht Javaan Chahl.

Praeguse seisuga pole teadlastel plaani lahendust mingi konkreetse tootena turule tuua, kuid sellele vaatamata käivad läbirääkimised potentsiaalsete partneritega, et idee pealt oleks võimalik ka raha teenida.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.