Teadlased õpetasid telefonile, millal sind võib märguannetega segada ja millal mitte

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Janne Lindqvisti juhitud meeskond Rutgersi ülikoolist töötas välja uue lahenduse, mis aitab telefonidel mõista, millal tohib inimest teadetega segada ning millal mitte, kirjutab TechRadar.

Inimesed ning situatsioonid on erinevad, mistõttu tarkvara ei saa teada, millal on parim hetk inimesele märguandeid saata. Hetkel on ainus viis selle kontrollimiseks teavituste käsitsi sisse ja välja lülitamine, kuid see on midagi, mida kasutajad ilmselt ei suuda pidevalt teha.

Teadlaste välja töötatud lahendus lubab aga telefonidel ise õppida, millal on parim aeg inimest segada, kasutades selleks kahte tasandit: esmalt mõistab telefon, kas inimene on kättesaadav või ei ning teiseks hindab see “segatavust” skaalal ühes viieni.

Teadlased kasutasid 22 vabatahtliku nutitelefonide infot, lisaks ka isiksusetesti, et töötada välja, kui hõivatud inimesed on ning kuidas nad segamisse suhtuvad.

Seega selgus, et oodatult on inimesed teavitustele rohkem avatud siis, kui neil on hea tuju. Samas selgus ka see, et kui inimesed on haiglas, siis on nad uutele teadetele vastuvõtlikumad, kui siis, kui nad teevad trenni või õpivad.

Hetkel on tegemist vaid uurimistööga, kuid teadlased usuvad, et selline tehnoloogia võib kunagi jõuda telefonidesse, et teha nendest kasutaja isiklikud assistendid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.