Teaduste akadeemia kinnitas hiljuti uue küberturvalisuse komisjoni koosseisu, mille esimese aasta tööplaani kuulub valimiste turvalisuse uurimine. Uurimine puudutab nii paberil kui internetis valimist. Samas leiab komisjoni koosseisust suuresti e-valimistega seotud inimesed.
Veel enne komisjoni töö reaalset algust leidis valimiskomisjoni esimees Oliver Kask, et loodud komisjoni hinnangud ei pruugi olla objektiivsed. Valimiste väliselt hakkab sama komisjon uurima e-riigi kriitiliste teenuste turvalisuse ja usalduse mudeleid.
Valimiskomisjon ei soovi, et töörühm annaks hinnanguid
Maikuu keskpaigas algatas Eesti teaduste akadeemia president Tarmo Soomere küberturvalisuse komisjoni uue koosseisu liikmete määramise. Lähtuvalt sellest, et komisjoni esimese aasta tööplaani on võetud valimismeetodite turvalisuse uurimine sooviti sinna saada ka riigi valimiskomisjoni (VVK) esindajat.
See lugu on Geeniuse ja PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus hinnaga 1 € kuu:
Tutvumishind!
Geeniuse tellimus
- Ligipääs seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
8,99 € 1 € / kuu

Maksad esimesel kuul 1 €. Prooviperioodi järel jätkub tellimus hinnaga 8,99 € kuus. Soodushinnaga pakkumist saad kasutada ühe korra. See on automaatselt pikenev püsitellimus, mille saad igal ajal tühistada. Juhul kui kasutad tellimuse vormistamiseks mobiilimakset, lisandub hinnale 0,32€ teenustasu.
Tellimus ei sisalda tehnoloogiaprofessionaalidele suunatud DigiPRO ega investeerimisportaali Rikas Geenius artikleid. PRO tellimiseks klõpsa siia, Rikka Geeniuse saad tellida siit.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.