Uudis

Tee vanast arvutist tasuta moodne Chromebook

42ap110713b505.jpg

Mida teha vana arvutiga, mis on aeglane ning mille jaoks Windowsi uuemate versioonide kandmine on muutunud liiga suureks koormaks?

Tavaline vastus oleks see ära kannatada, sest see on ikka parem kui mitte midagi, või hankida uus ja läikiv arvuti. NeverWare pakub aga teistsugust lahendust.

NeverWare’i CloudReady on operatsioonisüsteem, mis põhineb Google’i Chrome OS-il, mida kasutavad Chromebookid. Kui need sõnad sind segadusse ajasid, siis meenutame: Chromebook on sülearvuti, kus töötab ainult veebibrauser Chrome, aga selle sees saab kasutada kõikvõimalikku kontoritarkvara ja muid programme.

Just nagu Chrome OS, on CloudReady väga väikese mahuga ning ei nõua arvutilt palju, kunaterve operatsioonisüsteem ongi vaid üks veebibrauser.

Google on loonud suure ökosüsteemi, kust leiad kõik enda jaoks vajalikud rakendused alatestekstitöötlusvahenditest kuni vähemnõudlike mängudeni. CloudReady kasutab just neid samu Google Chrome’i najal jooksvaid rakendusi, et pakkuda kasutajale kõiki vahendeid, mida võib vaja minna. Rakendused vajavad töötamiseks vaid brauserit, seega ei ole tarvis süsteemi koormata mitme programmi käimas hoidmisega. See lihtsakoelisus võimaldabkiüprisvanuarvuteid Chromebookideks pöörata.

CloudReady paigaldamine ei ole samuti midagi keerulist, vähemalt neile, kes kunagi on mälupulga abil mõnd operatsioonisüsteemi paigaldanud. Ka esimest korda seda tehes ei maksamuretseda. NeverWare'i lehelt leiab väga täpse juhendi, kus on samm-sammult näidatud, mida tegema peab. Paigaldamiseks on vaja vähemalt 8 GB suurust mälupulka ning arvutit.

CloudReady on eraisikutele tasuta, haridusasutused peavad eluaegse kasutusloa eest maksma 59 dollarit, firmadele pakutav teenus tuleb peagi. Selle aasta lõpuni testitakse firmadele mõeldud versiooni ja siis saabseda ka soetada.

NeverWare lubab pakkuda Chromebooki tunnet ilma Chromebook’i ostmata – kas see nii ka on, saab igaüks nüüd kodus ise testida. Seda, kas ka sinu vana arvuti on CloudReady jaoks sobilik, saad vaadata siit.

Avafoto: Samsungi Chromebook (Scanpix)

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.