Uudis

Teenid bitcoinide müügiga kasumit? Ole valmis makse maksma

Kui sa kaupled bitcoinidega ja teenid selle pealt ka kasumit, siis tuleb Maksu- ja tolliameti kinnitusel selle pealt ka makse maksta.

Maksu- ja tolliameti avalike suhete juht Rainer Laurits selgitas, et kuna virtuaalne valuuta, sealhulgas ka bitcoin, on käsitletav varana, siis virtuaalse valuuta müügist ja vahetamisest saadud tulu on tulumaksuga maksustatav.

“Maksustatakse bitcoini müügist või vahetamisest saadud kasu, mis leitakse bitcoini müügihinna ja ostuhinna vahena või vahetamisel vastu saadud vara hinna ja vahetatava bitcoini ostuhinna vahena,” sõna Laurits.

Seega kui osta 300 euro krüptomünte ja müüa need maha 1000 euro eest, siis tuleb makse tasuda 700 euro pealt.

Bitcoini ostu- ja müügihind või vahetushind arvutatakse eurodesse selle keskkonna kursiga, kus tehingud toimuvad ning deklareerida tuleb see tuludeklaratsioonis kasuna muu vara võõrandamisest. Käibemaksust on virtuaalse valuuta vahetamine vabastatud ehk tasuda tuleb vaid tulumaks.

Kui aga vahepeal on muutunud bitcoini hind, näiteks on välja võetud kasumina 200 euro väärtuses bitcoine, kuid deklareerimise hetkel oleks sama hulk münte väärt näiteks 500 eurot, siis makse tuleb ikkagi maksta 200 euro pealt.

“Tulude deklareerimiseks tuleb võtta bitcoini kurss, mida tehingupooled ise tehingu tegemisel kasutasid ja mis on leitav avalikest allikatest,” ütles Laurits.

“Bitcoinide maksustamist küsitakse ja eeldame, et ka makse bitcoini tehingutelt makstakse korrektselt,” sõnas Laurits, kui uurisime, kas maksud ka korrapäraselt makstud saavad.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.