Uudis

Tegevuse peatamisest teatanud Eesti idufirma jätkab teise ettevõtte alt

Shipitwise'i on investeerinud ka tuntud Soome investor Peter Vesterbacka.Foto: Shiptitwise/erakogu

Eesti idufirma Shipitwise teatas täna, et Soome ettevõte Speys omandas firma ning Shipitwise jätkab tegevust Soome ettevõtte alt. Lisaks sellele, et viis senist töötajat, asutajad ja arendajad, jätkavad tööd uue firma alt ei välista idufirma üks asutajatest Aleksander Gansen, et turunduslikult jätkatakse Shipitwise nime kasutamist veebiplatvormides.

Shipitwise on teine näide Eesti idufirmast, mis on pärast tegevuse lõpetamise või peatamise teatavaks tegevust mõni aeg hiljem tegevust siiski jätkanud. Enne Shipitwise’i tegi seda Palleter, kes oli Ganseni sõnul neile selles osas heaks eeskujuks.

Tegevuse peatamisest teatas idufirma tänavu suvel, mil läbirääkimised investoritega ei kandnud vilja. Pärast peatamisteadet sai firma mitmeid pakkumisi potentsiaalsetelt investoritelt, kuid parimaks peeti Speysi ühinemise pakkumist.

Firma eest pakutud rahasummad ei oleks katnud investorite huve

Geeniusele antud intervjuus ütles Aleksander Gansen, et potentsiaalsetelt investoritelt saadud pakkumised ei olnud rahaliselt piisavad, et oleks katnud seniste investorite huve. Seetõtu otsustati jätkata tegevust teise juriidilise keha alt. Juriidiliselt peaks tema sõnul üleminek toimuma järgmisel nädalal.

Teistele idufirmadele, kes on Shipitwise’i või Palleteriga analoogses olukorras ei soovita Gansen otseselt minna koheselt sama teed, mida nemad läksid, kuid peab seda üheks võimalikuks valikuks.

Lahendust ei soovita ta kasutada neil firmadel, mis ei ole hüpoteesi tõestamiseks midagi valmis ehitanud ehk ei paku turul toodet, mille järgi oleks vajadust. Speysi all jätkamise eeliseks peab Gansen seda, et soomlaste näol on tegu strateegilise partneriga, kel on ressursse ja piisav hulk veoettevõtteid võrgustikus.

Füüsiliselt jätkab Shipitwise’i viieliikmeline tiim tööd Speysi Tallinna kontoris.

Funderbeami keskkonnas kaubeldavad Shipitwise’i osakud jäävad ka edaspidi kaubeldavaks, ent seda juba Speysi nime all.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses