Uudis

Tehnikaguru: Apple esitleb sel aastal läbipaistvat iPhone’i ja VR prille

robert_scoble.jpg

Tehnikaguruna tuntud ameeriklane Robert Scoble on juba viimased pool aastat pidevalt jaganud oma jälgijatega informatsiooni Apple’i uute toodete kohta, mida on tema sõnul oodata juba sel aastal.

Scoble on laiemale avalikussele tuntud, kui see tüüp, kes läks duši alla koos Google Glassi prillidega. Tehnoloogiavaldkonnas tuntakse teda aga hoopis evangelistina, kelle jälgijaskond ületab isegi mitmete meediaväljaannete omi.

Läbipaistev iPhone

Viidates mitmetele usaldusväärsetele allikatele väidab Scoble, et Apple kavatseb sel aastal esitleda läbipaistvat iPhone’i. Täpsustuse kohaselt on läbipaistev ekraani osa ning telefoni ääred ja alumine ots ei ole läbipaistvad. Neisse osadesse, mis ei ole läbipaistvad, on peidetud telefoni aju ning aku.

Scoble sõnul on see üks kolmest uuest iPhone’ist, mida Apple tänavu esitleb. Väidetavalt on seni kirjeldatud variant nn juubelimudel, mida valmistatakse limiteeritud koguses. Teisel kahel uuel iPhone’il ei ole läbipaistvat ekraani, kuid palju uusi funktsioone on neil siiski.

Virtuaalreaalsusest (VR) huvitatud Scoble’i sõnul keskendub Apple uute iPhone’ide puhul just VR-ile ning liitreaalsusele (AR).

Apple’i VR ja AR prillid

Lisaks sellele, et väidetavalt on iPhone’il hulgaliselt VR ning AR komponente on tehnikaguru allikate kohaselt oodata ka Apple’i prille, mis ei sarnane Google Glassi või muude analoogsete toodetega. Väidetavalt on Apple’i prillid ehitatud selliselt, et kasutaja ei soovi neid päeva jooksul peast ära võttagi ehk prillide abil saab vaatevälja manada sisu, mis on kasutaja jaoks paeluv.

Prillide kasutamiseks peab kasutama Siri häälkäsklusi, mis on Scoble’i sõnul samuti tänavu suurt edusammu tegemas. Tehnikaguru on mitmetes meediaväljaannetes, podcastides ning kasvõi enda Facebooki lehel korduvalt rääkinud sellest, et Siri saab sellest aastast tõeliselt targaks. Kahjuks ei ole ta täpsustanud, mida täpsemat on Sirilt oodata.

Tuleb ära mainida, et kuigi Scoble on tehnoloogiavaldkonnas hinnatud arvamusliider ning ta on maailmale tutvustanud mitut idufirmat, millest on välja kasvanud kõvad tegijad, siis Apple’i siseinfo lekitamise või edastamise osas ei ole ta varasemalt kätt proovinud. Seetõttu tasub tema poolt vahendatud informatsiooni suhtuda veidi skeptiliselt.

Samas ei saa tähelepanuta jätta ka seda, et Apple’i tegevjuht Tim Cook on pool aastat andnud ajakirjandusele pidevalt väikseid vihjeid võimalikkusest, et Apple siseneb AR turule.

Foto: Robert Scoble

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.