Uudis

Uus tehnoloogia lubab hirmuäratavalt realistlikult videos nägusid ja näoilmeid vahetada

Uus tehnoloogia võimaldab suvalises videos vahetada ära osalejate näod ning teha seda hirmutavalt reaalse täpsusega.

Eelmisel aastal ehmatas maailma tehisintellektil põhinev tehnoloogia, mis võimaldas videotes ära vahetada neis osalevate inimeste näod ning asendada need kellegi, täiesti suvalise omaga.

Loomulikult sööstis maailm kohe sinna, kuhu suure osa inimeste huvid niikuinii küündivad – pornotööstusse. Õnnestunud videote puhul oli stseen üsnagi realistlik, ehkki mõned apsud andsid tunnistust tehislikult genereeritud videopildist.  Seda katsetasime ka meie ja saime aru, et niisama lihtne see pole.

Deep Video Portraits on aga tehnoloogia, mida plaanitakse esitleda augustis toimuval Siggraph nimelisel arvutigraafika konverentsil. Ja selle tehnoloogia reaalsustase on hoopis midagi muud.

Stanfordist pärit meeskond suudab luua videos olevast sisust digitaalse versiooni, mida tehisintellekt vastavalt soovitule muuta  saab. Süsteem renderdab nii kõnealuse isiku kui ka tema tausta.

See võimaldab luua videosse ka muudetud inimese varju korrektse kuju või muuta seda, mida inimene teeb, lisaks on võimalik vahetada välja inimese nägu ilma selleta, et peaks videos muutma palju tema juukseid, näokuju või muid parameetreid.

Kogu säärane tehnoloogia muudab seda, kuivõrd saame usaldada videopilti. Kas ja kuidas seda üldse reguleerida saab, on teadmata ning asjaga kursis olijad ütlevad, et olukord on üsnagi kontrollimatu.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.