Uudis

Tehnopol kutsub idufirmasid osalema rahvusvahelisel konkursil

Foto: Sander Ilvest Postimees/Scanpix Baltics

Tehnopol kutsub Eesti idufirmasid 19. aprillini registreeruma rahvusvahelisele konkursile PowerUp!, mis on varasematel aastatel eestlastele suurt edu toonud. Korraldaja EIT InnoEnergy on tõstnud peaauhinna mulluselt 20 000 eurolt 30 000 eurole, sest huvi ürituse vastu on väga suur.

Neljandat korda toimuvale Kesk- ja Ida-Euroopa suurimale rohetehnoloogia idufirmade konkursile on oodatud kõik ideed, mis aitavad kaasa säästva energia sektori arengule ja sudu vähendamisele. Samuti on kandideerima oodatud ka mobiilsuse, nutika linna ja küberturvalisusega seotud ideed.

Lisaks 30 000 euro suurusele peaauhinnale on rahalised auhinnad ka teisele ja kolmandale kohale  – vastavalt 10 000 eurot ja 5000 eurot.

Kõige põnevamate projektide autorid kutsutakse osalema mainekasse EIT InnoEnergy Highway kiirendisse, mis pakub kuni 150 000 euro suurust finantseeringut.

Tehnopol Startup Inkubaatori projektijuhi ja võistluse Eesti eestvedaja Heleri Holmi sõnul on PowerUp! konkurssi korraldatud 2015. aastast ning seni on see meie idufirmadele olnud väga edukas.

“Kohe esimestel aastatel tõid Eesti ettevõtted Kesk- ja Ida-Euroopa finaalist koju esikohad ning ühe kolmanda koha,” rääkis ta.

Eelmiste aastate PowerUp! konkursi võitjad on edukalt kasutanud võimalusi arendada ja turustada oma lahendusi.

“Ootame põnevusega uusi ideid 2018. aasta PowerUp! võistlusele ja loodame Eesti idufirmadelt aktiivset osavõttu,” kõlab Holmi üleskutse.

Eestlaste esimene edulugu PowerUp!’il kuulub noorte inseneride Nikon Vidjajevi ja Jan Terentjevi loodud idufirmale Lainergy, kes tõid 2015. aastal 100 osaleja seast koju võitja tiitli ning 10 000-eurose auhinnaraha.

EIT InnoEnergy Kesk-Euroopa tegevjuht Jakub Miler selgitas, et konkursil osalemine annab võimaluse kasutada ära EIT InnoEnergy ainulaadset oskusteavet.

“InnoEnergy erineb teistest idufirmadesse investeerivatest ettevõtetest – me mitte ainult ei finantseeri, vaid pakume firmadele ka tuge nende projektide turule toomisel,” rääkis ta.

Iga riigi võitjad kutsutakse lõppvõistlusele, mis toimub 19. juunil Prahas.
Konkursil osalemiseks on vajalikud toote prototüüp ja meeskond. Osalemisankeedi saab täita konkursi veebilehel.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.