Uudis

Teine Bolt arendab elektritõukeratast, mis pargib end ise

Usain Bolt elektriliste tõukerataste rendiäri lansseerimisel Pariisis.Foto: Reuters

Ameerikas ning Euroopas lektritõukerataste renditeenust pakkuv Bolt Mobility on arendanud uue tõukeratta, mis suudab end ise parkida.

Lisaks on rattal iste, mille peal saavad sõitjad istuda, kaks väikest abiratast, mis rakenduvad kohe, kui inimene astub tõukerattalt maha.

Uue tõukeratta arendusega on seotud Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) vilistlased, kes on olnud seotud ka Iseauto arendusega.

Ratast arendavad eestlased

Bolti sotsiaalmeediapostitustest nähtub, et uue ratta arendusega on peaasjalikult seotud eestlased. Lisaks Keith Siilatsile, kes on Boltis olnud selle algusest saadik, on tiimi lisandunud ka Mairo Leier ja Elvar Liiv.

Leier on doktorikraadi omandanud TalTechis, kus ta muuhulgas juhib projekti, mille raames arendatakse tarka lifti.

Liiv on samuti seotud TalTechiga, kus ta on arendanud Eesti esimest isejuhtivat autot Iseauto. Tema ülesandeks on olnud Iseauto juhtkontrolleri arendus.

Tõukeratas pargib end ise

Siilatsi poolt sotsiaalmeediasse postitatud lühikesest videost on näha, et tõukerattal on väike iste ning rattalt maha astudes rakenduvad kaks väikest abiratast, mille abil saab tõukeratas end ise parkida.

Siilats väidab videos, et renditud ratast tagastades äppi rattast pildi tehes suudab süsteem pildilt teisi rattaid tuvastada. Kui pildil on teisi rattaid näha, siis koonduvad kõik Bolti rattad ühte kokku. Lisaks võtab tõukeratas ise kiirust vähemaks, kui sõit toimub rahvarohkes kohas.

Analoogset, kuid välimuselt täiesti teistsugust, iseparkivat tõukeratast esitles sel nädalal ka Segway, mille rattaid kasutab renditeenuses ka Bolt (endine Taxify).

Bolt Mobility, kus töötavad Keith Siilats, Mairo Leier ja Elvar Liiv ei ole seotud Eestist alguse saanud Boltiga, mis kandis varem Taxify nime.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.