Uudis

Tele2 juht Tõnis Paltsi avalikust kirjast: Eestis võiks olla kõigile avatud operaatorineutraalne võrk

Tele2 Eesti juht Chris Robbins.

Tõnis Palts saatis eile Eesti IT-ministrile Kaimar Karule avaliku kirja, milles ta kritiseerib Eesti 5G-sagadusalade jagamist ning Elisa Eesti juhi Sami Seppäneni väiteid ning kutsub ametnikke tunnistama 5G-sagedusaladade oksjonil tehtud vigu. 

Tele2 tegevjuht Chris Robbinsi sõnul ei soovi nad sekkuda Levikomi ja valitsuse vahelisesse vaidlusesse, kuid Tõnis Paltsi esitatud argumendid toovad välja tõe operaatorineutraalse võrgu kohta.

“Pole ühtki mõistlikku põhjust, miks kõigile teenusepakkujatele avatud operaatorineutraalne võrk Eestis ei toimiks,” ütleb ta.

“Selline avatud lähenemisviis oleks majanduslikult efektiivsem ja aitaks viia Eesti 5G Euroopas juhtpositsioonile. Mitmed innovaatilised piirkonnad Euroopas ja arenenud maailmas liiguvad juba selles suunas,” selgitas ta.

“Eraldiseisev 5G, millele ka Palts viitas, on kasutuses juba mitmes riigis. Majanduslikus mõttes on küsimus väga lihtne: kas kõik operaatorid kulutavad eraldiseisva 5G-võrgu rajamiseks sadu miljoneid eurosid ning need kulud maksavad lõppkokkuvõttes kinni kliendid saamata mingisugust täiendavat avalikku hüve või töötame koos valitsusega välja avatud 5G-võrgu, mille kaudu saaksid kõik huvitatud osapooled teenust pakkuda,“ rääkis ta.

Tele2 juht on varemgi välja käinud idee, et selle asemel, et iga operaator ehitaks endale eraldi 5G-võrgu, võiks kõikide operaatorite peale välja ehitada ühe ühise 5G-võrgu. Telia ja Elisa pole siiani selle ideega kaasa tulnud.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.