Tele2 käivitas mobiilsidevõrgus IPv6 protokolli. Mida see tähendab?

Tele2 mobiilsidevõrk toetab nüüd ka IPv6 protokolli.Foto: Shutterstock

Tele2 käivitas täna oma mobiilsidevõrgus IPv6 aadresside kasutamise kõigile kliendiseadmetele, mis seda võimaldavad.

Tele2 võrgu- ja kliendilahenduste osakonnajuht Tanel Peterselli sõnul on Interneti protokolli uusima versiooni, IPv6 käivitamine oluline samm tuleviku suunas, sest see pakub paremat võrgutõhusust, turvalisust ning kasutajakogemust.

„See uuendus on suurepärane näide tehnoloogia arengust, mis toetab pidevalt kasvavat seadmete hulka ja internetikasutajate vajadusi. IPv6 aitab kasutajatele tagada palju parema kogemuse,“ lisas ta.

IPv6 loodi asendama IPv4 protokolli, et parandada muuhulgas ka skaleeritavust ja jõudlust, vastates samal ajal tulevikuvajadustele. Täpsemalt lihtsustab IPv6 seadmete ja serverite omavahelist suhtlemist ning tagab suurema turvalisuse võrguliikluse vaates.

„Näiteks ei ole IPv6 kasutades vajadust enam aadressiteisenduseks (NATimiseks) või portisuunamiseks ja juba standardiseerimisel on enam rõhku pandud turvalisusele kui IPv4 puhul,“ selgitas Petersell.

Ta lisas, et esialgu ei osanud üksikud geolokatsiooni kasutavad rakendused kohe arvestada, et Tele2 kasutusel olev IPv6 aadressruum asub Eestis, aga see probleem on aga tänaseks lahendatud. “Näeme igapäevaselt andmesessioonide jätkuvat kasvu üle IPv6 protokolli,” kommenteeris Petersell.

IPv6 protokolli kasutuselevõtt on kasutajatele märkamatu ja tänaseks toimub 20% Tele2 mobiilsidevõrgu liiklust juba üle uuema standardi.

Tele2 Eesti püsiühendusteenused on turule tulekust saadik toetanud IPv6 protokolli.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.