Uudis

Tele2 kaotas juunis enim mobiilinumbreid

Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti (TTJA) statistika kohaselt kaotas juunis enim mobiilinumbreid Tele2, mille võrgust lahkus 412 numbrit.

Telia võrgust lahkus juunikuus aga 182 numbrit, kaks numbrit kaotas ka Top Connect.

Elisa oli seega juunis ainus mobiilioperaator, mille võrku liitus uusi numbreid. Aasta kuuendal kuul liikus Elisa võrku 596 numbrit.

2019. aasta kuue kuuga on Tele2 kaotanud 4080 mobiilinumbrit. Samal ajal kui Elisa ja Telia on võitnud juurde vastavalt 1539  ja 2544 numbrit.

Kokku liikus juunis 3487 mobiiltelefoninumbrit ning 139 tavatelefoninumbrit. Samas tühistati 3177 mobiiltelefoninumbri teisaldamise avaldust ning 49 tavatelefoninumbri teisaldamise avaldust.

Mullu kaotas enim mobiilinumbreid Tele2, mille mobiilivõrgust lahkus 12 940 numbrit. Elisa ja Telia võrku liitus samas 2018. aastal vastavalt 6875 ja 6071 mobiilinumbrit.

Liikunud numbrite arv kajastab reaalsete tava- ja mobiiltelefoninumbrite üleminekut ühe sideettevõtte juurest teise juurde. Liikunud numbrite arvul puudub otsene seos sideettevõttega liitunud või sealt lahkunud klientide üldarvuga, sest ühel kliendil võib olla mitu numbrit, kuid samas üks liitumisleping.

Samuti ei kajasta numbriliikuvuse statistika kõnekaartide kasutusest ega uute liitumislepingute sõlmimisest ning vanade lõpetamisest tulenevaid muudatusi sideettevõtete klientide üldarvus.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.