Uudis

Tele2 kaotas mais jälle kõige rohkem mobiilinumbreid

Foto: Scanpix

Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti (TTJA) statistika kohaselt kaotas mais enim mobiilinumbreid Tele2, mille võrgust lahkus 788 numbrit.

Ühe numbri kaotas ka Top Connect, teised mobiilioperaatorid võitsid numbreid juurde. Elisa võrku liitus mais 412 numbrit ja Telia võrku 377.

2019. aasta viie kuuga on Tele2 kaotanud 3668 mobiilinumbrit. Samal ajal kui Elisa ja Telia on võitnud juurde vastavalt 943 ja 2726 numbrit.

Kokku liikus mais 4271 mobiiltelefoninumbrit ning 435 tavatelefoninumbrit. Samas tühistati 3504 mobiiltelefoninumbri teisaldamise avaldust ning 78 tavatelefoninumbri teisaldamise avaldust.

Mullu kaotas enim mobiilinumbreid Tele2, mille mobiilivõrgust lahkus 12 940 numbrit. Elisa ja Telia võrku liitus samas 2018. aastal vastavalt 6875 ja 6071 mobiilinumbrit.

Liikunud numbrite arv kajastab reaalsete tava- ja mobiiltelefoninumbrite üleminekut ühe sideettevõtte juurest teise juurde. Liikunud numbrite arvul puudub otsene seos sideettevõttega liitunud või sealt lahkunud klientide üldarvuga, sest ühel kliendil võib olla mitu numbrit, kuid samas üks liitumisleping.

Samuti ei kajasta numbriliikuvuse statistika kõnekaartide kasutusest ega uute liitumislepingute sõlmimisest ning vanade lõpetamisest tulenevaid muudatusi sideettevõtete klientide üldarvus.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.