Uudis

Tele2: Laiaulatuslikult paneme 5G tööle kahe aasta pärast

Elisa näitas eile esimesena enda 5G-standardile vastavat võrku. Tele2 erilahenduste- ja tehnoloogiadirektori Ardi Aolaidi sõnul alustas Tele2 5G tehnoloogia testimisega 2016. aasta augustis ja täna keskenduvad nad tuumikvõrgu valmis seadmisele 5G jaoks.

“Teeme koostööd Nokiaga, kelle puhul on tegu juhtiva 5G tehnoloogia tootjaga. Juba 2016. aasta augustis tegime 5G tehnoloogia testimise rekordi – 4,5 gigabitti sekundis,” rääkis ta.

“On väga tervitatav, et kõik telekomid täna 5G suunal ettevalmistusi teevad.  Tänaseks on meil on kasutusel Euroopa mõistes väga lai sageduste valik, mida saab edaspidi kasutada nii 4G kui ka 5G arendusteks,” lisas Aolaid.

Tele2 teeb oma võrgus 5G jaoks ettevalmistusi ja 2019. aastal on plaan alustada esimeste osadega ja aastaks 2020 on planeeritud 5G tehnoloogia Tele2 võrgus laiaulatuslikumalt tööle panna.

“Jälgime huviga teisi turule tulevaid 5G lahendusi. Meie jaoks ei tähenda 5G ainult suuri kiiruseid, vaid asjade internetile sammu lähemale astumist, mis omakorda tähendab, et kõik tulevikus saab kõik olema omavahel ühendatud,” rääkis Aolaid.

Aolaidi sõnul on Tele2 viimase viie aasta jooksul on investeerinud 50 miljonit eurot ja ehitanud 2045 tugijaama. Lisaks viidi veebruaris lõpule kõikides saatejaamades tarkvarauuendused, mille tulemusena tõusid üle kogu Eesti mobiilse interneti maksimaalsed allalaadimiskiirused uue rekordi ehk 485 megabitini sekundis.

Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.