Uudis

Tele2 tegevjuht: numbriliikuvuse statistika on äriliselt vähetähtis

Tele2 kaotab numbriliikuvusega mitmendat kuud järjest kliente.Foto: Scanpix

Tele2 tegevjuhi Chris Robbinsi sõnul on telekommunikatsioonifirma jaoks tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti (TTJA) poolt välja antav numbrite liikumise statistika Eesti kontekstis äriliselt vähetähtis ja selle pärast ettevõte ei muretse.

Nimelt on Tele2 tänavu kümne kuuga kaotanud TTJA andmetel 7504 mobiiltelefoninumbrit ning seejuures oli oktoober kuues järjestikune kuu, mil Tele2 Eesti mobiilioperaatoritest kõige enam mobiilinumbreid kaotas.

Robbins ütles, et liikunud numbrite arv on vaid väike osa Tele2 ärist ning praegu kasvab ettevõte uute liitumislepingute arvelt, mis on tema sõnul otsene kliendibaasi kasv.

“Täna näitab see number eelkõige, kui paljusid kliente telefonimüügis peaaegu petetakse pikaajalistesse tähtajalistesse lepingutesse ja kohustustesse, mille sisu kliendile lepingu sõlmimisel päris selge ei ole,” kommenteeris telekommunikatsiooniettevõtte juht numbriliikuvuse statistikat.

Ühtlasi märkis Robbins, et Tele2 on tänavuse aasta esimese üheksa kuu jooksul kliendibaasi kasvatanud ligi 2500 kliendi võrra. “See annab kinnitust valitud strateegiale, millest lähtuvalt kaotasime esimese telekommunikatsioonifirmana Eestis ära leppetrahvid, tähtajalised lepingud ning müügikõnede tegemise,” rääkis Tele2 tegevjuht ja lisas, et ettevõtte fookuses on olemasolev klient.

“Tahame, et meie klientidel on vabadus ise otsustada, kas nad tahavad meiega olla ja meie pingutame siitpoolt selleks, et nad seda tõepoolest tahaksid,” rõhutas Robbins.

Tele2 Eesti kolmanda kvartali müügitulu oli 19,7 miljonit eurot, kasvades eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 7 protsenti. Ettevõtte tänavuse aasta kolme kvartali müügitulu ulatus kokku 55,5 miljoni euroni. Võrreldav EBITDA ehk ärikasum enne kulumit kasvas eelmise aasta kolmanda kvartaliga võrreldes 1 protsendi võrra, ulatudes 4,5 miljoni euroni.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.