Uudis

Tele2 tehnoloogiaüksuse juht: TTJA mõõdab tühja võrku, aga mobiilse interneti kiirus loeb kõige rohkem hoopis tipptunnil

Tele2 sõnul ei vasta TTJA mõõtmistulemused sellele, kuidas inimesed päriselt mobiilset internetti kasutavad.Foto: Shutterstock

Täna avaldas tarbijakaitse ja tehnilise järelvalve amet (TTJA) kevadised mobiilse interneti kiiruse ja leviala mõõtmistulemused, mille kohaselt on keskmine suurim allalaadimiskiirus Elisal, kellele järgnevad Telia ja Tele2. Tele2 sõnul on Telia ja Elisa kiirused TTJA metoodika järgi suuremad, kuna TTJA mõõdab tühja ja koormuseta võrku, kuid tegelikult loeb see, mida näitavad mõõtmistulemused tipptunnil.

Tele2 tehnoloogiaüksuse juht Tanel Sarri tõi näiteks, et Speedtesti ja Opensignali järgi on tulemused hoopis teistsugused ning Elisa on telekomettevõtetest kiiruste järgi kolmandal kohal.

“Siin on vahe metoodikates, kuna TTJA teostab mõõtmisi peamiselt päevasel ajal (kl 8.00-18.00) ja seda tühjas võrgus, kui inimeste reaalne võrgu kasutusaktiivsus on madalam,” ütles Sarri. “Selleks, et mõõtmine näitaks reaalset kliendikogemust, mitte tühja võrgu maksimaalset võimekust, oleks oluline mõõta ka tipptundidel saadavat kasutuskogemust (kellaajaliselt ka vahemik 18.00-00.00). Seda mõõdavad näiteks Speedtest ja Opensignal ning sellest võivad tulla ka statistilised vahed.”

“Me oleme pidanud TTJAga nõu ja soovitanud neil kasutada rahvahulga võrguandmeid, et asendada või täiendada seniseid mõõtmisi ja mis omakorda kajastaks klientide tegelikku kasutust,” lisas Sarri.

Sarri selgitas, et kui mõõta tühja ja koormuseta võrku, siis on Elisa ja Telia Tele2st kiiremad, kuna nad on optimeerinud oma võrgu suurema kliendibaasi tõttu ka suurema koormuse jaoks. “Nüüd aga loeb see, mida näitavad mõõtmistulemused tipptunnil, kui teenusepakkujate kliendid võrku aktiivselt kasutavad,” kommenteeris ta.

Sarri lisas, et, et Tele2 on investeerinud tipptundidel saadavasse kogemusse ja ettevõte peab oluliseks, et kiirused oleks parimad just siis, kui inimesed päriselt oma seadmeid kasutavad.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.