Uudis

Tele2 tõi välja 2-eurose piiramatu pilveteenuse, aga sellel on agasid

Tele2 teatas, et tõi Eestis tänasest välja pilveteenuse hinnaga vaid kaks eurot kuus, mis võimaldab nende klientidel oma fotosid ja videoid hoiustada internetis piiramatus mahus.

Tele2 turundusdirektori Ines Estrini sõnul on oluliste piltide ja videote varundamine telefoniomanikule üks vajalikumaid teenuseid ning nõudlus selle järgi kasvab pidevalt.

“Praegu pole Eestis ühtegi mõistliku hinna ja piiramatu mahuga pilveteenust,” rääkis Estrin. “Tavaliselt sõltub pilveteenuse maksumus seal hoitavate failide kogumahust. Keskmiselt maksab seega näiteks iCloudis, Dropboxis või Google Drive’is suurema andmemahu hoiustamine 10-20 eurot kuus, mis võib ulatuda samas ka 300 euroni.”

Piiramatusse pilve, millele pääseb ligi nii iOSi ja Androidi mobiilirakenduse kui ka veebibrauseri kaudu, saab automaatselt üles laadida ja seal talletada pildi- ja videomaterjale. Kui teenus lõpetada, säilivad andmed pilves veel kuus kuud.

Peab olema Tele2 klient, aga ei pea ka

Teenuse kasutamiseks peab olema Tele2 lepinguline klient, kuid sisuliselt müüb Tele2 edasi Rootsi idufirma Kiliaro teenust, mida saab igaüks nende kodulehelt täpselt sama hinnaga soetada sõltumata sellest, millise mobiilioperaatori klient ta on.

Tele2 kliendi jaoks on eelis selles, et Kiliaro arve lisatakse edaspidi ta kuuarvele ja nii on selle eest mugavam maksta.

Kiliarol on olemas äpid nii Androidi, Windowsi, iOSi ja MacOSi jaoks ning sisuliselt ongi tegemist näiteks Google Photos teenusega väga sarnase asjaga, mis on mõeldud fotode ja videote hoiustamiseks.

Kiliaro lähim konkurent on ilmselt just Google Photos, mis fotode haldamise keskkonnana on palju enamate võimalustega. Kiliaros on vähemalt hetkel täiesti puudu igasugune tehisintellekti pool, näiteks nagu näotuvastus, fotode otsimine ja nii edasi. Samuti pole sisse logimisel näiteks kaheastmelise tuvastuse võimalust.

Hind on tõesti soodne

Kiliaro küsitav 2 eurot kuus piiramatu mahu eest on soodne hind. Google’is saab sama raha eest 100 GB kuus ruumi, mis jaguneb fotode, Gmaili ja Google Drive’i vahel. 200 GB eest tuleb Google’is maksta 2,99 eurot kuus ning näiteks 2 TB eest 9,99 eurot.

100 GB kettale mahub umbes 15 000 telefoniga tehtud fotot.

Google Photos pakub fotode ja videote jaoks ka tasuta piiramatult ruumi, kuid sel juhul tehakse fotod väiksemaks, 16 megapiksli suuruseks ning videod 1080p resolutsiooni. Kiliaro hoiustab kõiki faile täissuuruses.

Dropboxis on kõige odavam pakett hinnaga 9,99 eurot kuus ning selle eest saab 2 TB ruumi.

Samas ei võimalda Kiliaro selles piiramatus ruumis hoida muid faile peale fotode ja videote, mida nii Google kui Dropbox võimaldavad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.