Uudis

Tele2 vastab süüdistusele: me ei tõstnud internetihinda, vaid panime ruuteri rendi hinna sisse

Tele2.Foto: Shutterstock

Eile oli Geeniuses taas tähelepanu all Eesti püsiühenduse hinnad ning Tele2 kriitika, et tänu Teliale maksab ülikiire internet liiga palju. Sõna sai ka Telia, kelle sõnul on hoopiski Tele2 püsiühenduse hindu tõstnud.

Telia tehnoloogiajuht Andre Visse välja, et Tele2 pakub 100 Mbit/s kiirusega koduinternetti hinnaga 25 eurot kuus, mis on nüüd täpselt sama hind nagu Telial. “Veel mõni aeg tagasi oli vastav hind nende kodulehel 22 eurot,” märkis ta.

Lähemal uurimisel paisitis olevat tõusnud ka 500 Mbit/s paketi hind, mis varem maksis 30 eurot, aga nüüd 33 eurot.

Tele2 turundusdirektori Ines Estrini sõnul pole Tele2 hindu tõstnud, vaid nüüd on ruuteri rent lihtsalt hinna sisse arvutanud. See tähendab, et kui varem pidi näiteks 22-eurose 100 Mbit/s paketiga ruuteri eest veel eraldi 3 eurot maksma, siis nüüd on 25-eurose hinnaga paketis rent kohe hinna sees.

“Otsustasime hindade läbipaistvuse eesmärgil ja klientide tagasisidest lähtuvalt lisada seadmete rendi kuutasu sisse, et kliendil oleks lihtne mõista, mis on tema jaoks teenuse kogukulu. Teised teenusepakkujad kasutavad endiselt kliendile näiliselt odava hinna kuvamiseks seadmete eraldi hinnastamist või sõlmitakse nende pikki ja tähtajalisi „seadmed kauba peale“ lepinguid,” selgitas Estrin.

Estrin rõhutas veel kord, et nemad pole hindu tõstnud ja firma lähenemine on vastupidine. “Teeme järjepidevalt tooted ja hinnastamise kliendile maksimaalselt läbipaistvaks. Sideettevõtete hindu võrreldes tulebki olla ettevaatlik ja võrrelda “õunu õuntega”,” ütles ta.

Mis suunas liiguvad internetihinnad edaspidi? Estrini sõnul pole suuri muutusi oodata. “Eraklientide hinnad ilmselt ei muutu, kui just ka teised operaatorid ei soovi kliendisõbralikumaid lahendusi pakkuda,” vastas ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.