Telefoni aku 5 minutiga laetud: Redmi näitas rekordiliselt kiiret 300-vatist laadimislahendust

Redmi näitas 300-vatist laadimislahendust
Redmi 300-vatine laadimislahendus täidab keskmise nutitelefoni aku 5 minutigafoto :Redmi

Võidujooks ülikiirele nutitelefonide laadimisele ei näe lõppevat. Eelmisel sügisel demonstreeris Xiaomi tütarfirma Redmi esimest 200 vati piiri ületavat lahendust ning veidi hiljem näitas konkurent Realmi oma 240-vatist versiooni. Nüüd on Redmi tagasi uue rekordilise tulemusega, kus avaliku tutvustuse käigus jõuti 300 vati lähedale.

Demotelefonina kasutati Redmi Note 12 Discovery mudelit, mille originaalaku oli asendatud veidi väiksema ja uuemal tehnoloogial 4100 mAh mahutavusega versiooniga. 50% laetuse tasemeni jõudmine võttis veidi üle kahe minuti ning 100% saavutamiseks kulus natuke alla viie minuti.

Reaalne maksimaalne laadimisvõimsus jäi 290 vati juurde. 300 W on süsteemi teoreetiline maksimaalne laadimisvõimsus ja demonstratsioonil piirati seda veidi turvalisuse huvides. Redmi ülikiires laadijas kasutatakse suurt koormust taluvaid galliumnitriidist (GaN) pooljuhte ning Redmi väitel on selles peidus üle 50 erineva ohutuslahenduse.

Tootja ei avaldanud, millal näeme rekordilise kiirusega laetavaid telefone müügil. Kuid arvestades, millise tempoga on kiirlaadimise võidujooks viimastel aastatel käima läinud, juhtub see ilmselt lähiaastatel. Nutitelefonid tegelikult sellise kiirusega laadimist ilmselt ei vaja, küll oleks sellest kasu suure mahutavusega sülearvuti akude ja akupankade laadimisel.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.