Uudis

Telekas, mille ilu ei kustu: Samsungi raamides nüüd veel rohkem kunsti

Samsungi teler "The Frame". Foto: Siim Männik

Kui teler on suure osa ajast välja lülitatud, siis miks peab ta olema tühi must kast, miks ei võiks seal sees ringelda hoopis kunstiteosed? Selleks loodud Samsung Frame TV sai nüüd nii tehnilisi uuendusi kui ka täiendatud sisu – rohkem kunsti.

Tehnoloogiahuvilisi rõõmustab ehk, et “kuigi” resolutsioon jääb 4K UHD (Samsung esitles just oma 8K telereid), siis  lisas tootja sel aastal oma pildiraam-teleritele kõrgdünaamilise ulatuse võimekuse HDR10+ standardi järgi. Lihtsale inimesele: niigi väga ilus pilt läks veel ilusamaks. Uus “Ambient Light” funktsioon oskab ekraani heledust sättida ruumi valgustaseme järgi. Ja last but not least: Frame TV-d saad nüüd valida nelja värvi puitraamiga.

Ka selle peale on mõeldud, mis ilusa raami sees toimub. Frame TV kaudu saab omale (väikese tasu eest) koju manada rohkem kui 850 kunstiteost maailma väärikamatest muuseumidest nagu Victoria & Albert või Museo Del Prado. Koostöös Magnum Photos’iga jõuavad telerisse pildid neljalt fotograafilt: Alex Webbilt, Carolyn Drake’ilt, David Alan Harveylt ja Jonas Bendiksenilt. Loomulikult saab seina kaunistama suunata ka oma reisipildid.

Nagu päris pildil, saab ka “The Frame’i” juurde valida, mis värvi puidust raami soovid.

Pikemalt on Geenius kirjutanud Frame’ist  selle esimese põlvkonna esitlusel 2017. aastal.

Geenius tutvus Frame TV-ga Berliinis IFA messil. Ajakirjaniku reisikulud kattis Samsung.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.