Uudis

Telia Eesti kordas oma 4G-võrgus katse käigus Euroopa kiirusrekordit

ermo_polma_1gb.jpg

Telia Eesti teatas, et saavutas koos Ericssoniga läbi viidud testides oma 4G võrgus mobiilse andmeside allalaadimisel kiiruse 1 Gbit/s. Saavutatud kiirus on suurim Eestis ja kordab aprillikuus sooritatudEuroopa tipptulemust.

Telia Eesti raadiovõrgu ja transmissiooni osakonna juhataja Ermo Polma sõnul saavutati ettevõtte 4G-võrgus 1 Gbit/s kiirus mitme erineva tehnoloogilise võtme koostöös.

Selleks kasutati kolme sagedusplokki ehk 1×1800 Mhz ja 2×2600 MHz, millest igaühel on 20 MHz laiused kanalid. Igal sagedusel on kasutusel neli paralleelkanalit (4×4 MIMO), samas kui näiteks igapäevane 4G LTE võrk kasutab 2×2 MIMO-t. Lisaks kasutatakse 1Gbit/s kiiruse saavutamiseks ka tavapärasest keerukamat modulatsiooniviisi (256QAM).

"Kokkuvõttes võimaldab see saavutada allalaadimiskiiruse kuni 1,2 Gbit/s," lisas Polma. "Sellega oleme näidanud Ericssoni tehnoloogial baseeruva raadio- ja tuumikvõrgu võimekust selliste kasutajakiiruste kasutuselevõtuks."

Kõik testi juures kasutatud Ericssoni riistvara ja tarkvara elemendid on täna saadaval ka kommertskasutuse tarbeks. Samas pole täna veel müügis selliseid lõppkasutajate seadmeid, mis võimaldaks kuni 1 Gbit/s kiirust ka reaalselt kasutada.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses