Uudis

Telia investeerib Viimsi valla internetiühenduste arendamisse 3 miljonit eurot

Foto: Eero Vabamägi, PM Scanpix Baltics

Täna allkirjastasid Viimsi vallavanem Siim Kallas ja Telia Eesti tehnoloogiadirektor Kirke Saar ühiste kavatsuste protokolli, mille eesmärgiks on luua viimsilastele senisest märkimisväärselt paremad võimalused kiire interneti (ka üle 100 Mbit/s) kasutamiseks.

Viimsi valla eesmärgiks on tagada, et 1. juuniks 2019 oleks 95 protsendil Viimsi valla majapidamistest ja ettevõtetest tehniline valmidus kiire interneti kasutamiseks. Telia investeerib Viimsi valla ühenduste loomisesse ja nende kaasajastamisesse umbes 3 miljonit eurot.

Vallavanem Siim Kallase hinnangul on tegemist olulise sammuga, mis loob võimalused nii elukeskkonna parandamiseks kui ka kohaliku ettevõtluse elavdamiseks.

“Volikogu esimehe Taavi Kotka eestvedamisel tegime alguse projektiga, mille eesmärk on luua viimsilastele tehniline valmidus kiire interneti kasutamiseks. See on oluline edasiminek nii kohalike elanike jaoks kui ka toetab meie tulevikuplaane, kus näeme oma majanduslikku potentsiaali just tarkade töökohtade loomises,” sõnab Kallas.

Siim Kallase sõnul ei ole Teliaga allkirjastatud ühiste kavatsuste protokoll eksklusiivne, mis tähendab, et ka teisi teenuse pakkujaid oodatakse projektis osalema.

Telia tehnoloogiadirektor Kirke Saare sõnul on Viimsi katmine kiire interneti püsivõrguga hea näide, kuidas toimib koostöö kohaliku omavalitsuse ja eraettevõtte vahel.

Viimsi valla internetivõrgu arendusplaanid on koondatud veebilehele www.telia.ee/tulevikuinternet. Lehel kuvatav info uueneb vastavalt sellele, kuidas arendusplaanid erinevates piirkondades täpsustuvad. Samal veebilehel saavad kõik interneti soovijad täita ka spetsiaalse kontaktivormi.

See aitab Telial saada kontakti inimestega, kelleni on internetivõrgu arendused jõudnud või jõudmas. Samuti tasub aeg-ajalt ka ise internetilehel silma peal hoida, sest sealne info täieneb vastavalt arenguplaanide täpsustumisele.

Viimsis läbi viidav arendus on osa Telia interneti püsivõrgu moderniseerimise programmist, mille käigus nüüdisajastatakse enam kui 100 000 kliendi koduühendust. Programm kestab 2020. aastani ja peaks tagama kõigile Telia klientidele internetiühenduse kiiruse vähemalt 100 Mbit/s. Telia investeerib lähiaastail oma interneti püsivõrgu uuendamisse ja arendamisse umbes 50 miljonit eurot.

Täiendatud 28.11: täpsustatud juhtlõigus ühenduste kiirusi, mis ulatuvad tegelikult üle 100 Mbit/s.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.