Uudis

Telia kriitilisest wifi-turvaveast: loodame, et parandused on mõne päeva küsimus

Foto: Tanel Meos

Eile lahvatas suur turvaprobleem pea kõikide wifi-seadmetega, mis paneb ohtu krüpteeringu ja kasutajate privaatsuse. Telia loodab, et probleemid saavad lahendatud mõne päeva jooksul.

Telia Eesti turvaintsidentide valdkonnajuht Aare Kirna ütles Geeniusele, et sellistel juhtudel, nagu on käimas hetkel, on kontakt erinevate seadmetootjatega pidev ja intensiivne, kuna turvalisuse teemal ükski endast lugupidav ettevõte järeleandmisi teha ei soovi.

“Lisaks Linuxile on turvapaigad juba välja lasknud Microsoft (Windows 7, 8, 10 ja serverid), iOS ja MacOS,” ütles Kirna. “Mitmete teiste tootjatega oleme pidevas infovahetuses ning nende poolt käib aktiivne töö selle nimel, et turvaaugud võimalikult kiiresti elimineerida. Loodetavasti on tegu päevade küsimusega.”

Kirna lisas, et Telia  hallatavad kliendiseadmed, nagu ruuterid või erilahendused, uuendab ettevõtte ise. “Kliendi enda ostetud ja hallatavad seadmed tuleb kliendil kahjuks endal uuendada,” ütles ta.

Mida seni teha?

Seniks aga, kuni turvaparandused veel kõikide seadmeteni jõudnud pole, peavad kasutajad end ise kaitsma. Kirna sõnul ühineb Telia RIA välja pakutud soovitustega, ehk:

• Kasuta HTTP ühenduse asemel alati HTTPS ühendust.
• Ära saada konfidentsiaalset infot üle krüpteerimata ühenduse, kuna info saadetakse sel juhul edasi lihtteksti kujul.
• Lisaturvalise tagamiseks kasuta VPN teenust.
• Ära kasuta ilma äärmise vajaduseta avalikke wifi-võrke.
• Ära külasta kahtlaseid veebilehti ning ära paigalda arvutisse tundmatute tootjate tarkvara.

“Eraldi tasub muidugi rõhutada, et oma seadmetele tuleb kindlasti paigaldada kõik turvaparandused, kui need väljastatakse,” lisas ta.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.