Telia näitas oma mobiilivõrgus enam kui 1 Gbit/s kiirust

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Tanel Meos

Tallinna Tehnikaülikoolis toimuva konverentsi TalTechDigital raames näitas Telia oma mobiilivõrgus allalaadimiskiirust, mis ületas 1 Gbit/s piiri. Tulemus saavutati tavatingimustel ja –sagedustel töötavas Telia 4G võrgus.

Telia Eesti tehnoloogiadirektor Kirke Saare sõnul näitas Telia täna, et enam kui 1Gbit/s kiirus on võimalik kätte saada ka igapäevases 4G mobiilsidevõrgus. Selle tarbeks täiendati Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) teenindavat 4G tugijaama, mille tulemusena ulatub allalaadimiskiirus ligi 1100 Mbit/s ehk enam kui 1Gbit/s.

Tulemuse saavutamiseks kasutati Ericssoni võrguseadmeid ja Sony nutitelefoni XZ2.

“Soovime näidata, et 4G tehnoloogia pakub oma järjepidevate arenduste toel inimestele piisavalt suuri andmesidekiirusi ja head kvaliteeti. Tavatingimustel ning muuhulgas teiste kasutajate poolt koormatud võrgus gigabitise kiiruse saavutamine on märgiline samm 5G suunas. 5G võrgu veelgi suuremad kiirused ja väiksem hilistumine mängivad kandvat rolli ennekõike seadmete omavahelises suhtlemises, muuhulgas lähitulevikus isesõitvate sõidukite kasutuselevõtus,” rääkis ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.