Uudis

Telia on selle aastaga viinud kiire internetiühenduse 46 000 koduni

Esimese poolaasta lõpu seisuga kasutas Telia interneti püsiühendust 243 000 kodu.Foto: Scanpix

Selle aasta esimese kuue kuu jooksul rajas Telia kiire ja tänapäevase internetiühenduse ligi 46 000 Eestimaa koduni.

Telia Eesti võrgu- ja infrastruktuuri arendamise üksuse juhi Toivo Praakeli sõnul sai tänu tempokale arendustööle 45 900 kodu ligipääsu senisest kuni kümneid kordi kiiremale internetile.

“Kolmandikuni nendest kodudest jõudis Telia fiiberoptiline kaabel, mis pakub koduinterneti kiirusi kuni 1 Gbit/s. Ülejäänud kodud said võimaluse tellida kuni 200 Mbit/s kiirusi,” sõnas Praakel.

Suuremad arendusprojektid toimusid Tallinnas Nõmmel, Kristiines, Haaberstis ja Pirital, Viimsis Metsakasti asulas, Saku vallas Juuliku külas, Tartus Supilinnas, Karlovas, Tammelinnas ja Kruusamäel, Võrus Tamula järve ümbruses, Viljandis Lossi ja Lina tänavate piirkonnas ning Haapsalus Kalda, Endla ja Võnnu tänavatel. Esimese poolaasta üks tähelepanuväärsemaid projekte toimus aga koostöös Saaremaa vallaga, mille tulemusel jõudis Telia ülikiire püsiühendus ka Abruka saarele.

Esimese poolaasta lõpu seisuga kasutas Telia interneti püsiühendust 243 000 kodu.

Toivo Praakeli sõnul jätkab Telia interneti püsivõrgu uuendamise programmiga ka teisel poolaastal, mil kiire internetiühendus jõuab taaskord kümnete tuhandete kodudeni.

Lisaks teeb Telia koostööd nii Elektrilevi kui ka teiste juurdepääsu taristut rajavate ettevõtetega, kelle võrgu toel jõuavad inimesteni ka Telia koduinterneti- ja TV-teenus.

Telia investeerib vahemikus 2017-2021 oma interneti püsivõrgu uuendamisse ja laiendamisse ligi 50 miljonit eurot ning tänaseks on senisest kiirema interneti endale saanud enam kui 120 000 majapidamist.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.