Uudis

Telia pole TTJA tulemustega rahul: amet võiks kasutada mobiilse interneti kiiruse mõõtmisel rahvusvahelisi uuringufirmasid

Telia sõnul näitavad rahvusvahelised mõõtmised TTJA omadega võrreldes hoopis teistsuguseid tulemusi.Foto: Shutterstock

Eile avaldas tarbijakaitse ja tehnilise järelvalve amet (TTJA) kevadised mõõtmistulemused, kus kaardistati kolme sideoperaatori mobiilse interneti kiiruseid ja leviala. TTJA metoodikaga pole aga rahul ei Tele2 ega Telia, kelle sõnul näitavad rahvusvahelised uuringufirmad hoopis teistsuguseid tulemusi.

Sarnaselt Tele2-le toob ka Telia näiteks Ookla Speedtesti ja Opensignali tehtud mõõtmiseid. Telia tehnoloogiajuhi Andre Visse sõnul näitasid need, et Eestis saavutati Telia mobiilivõrgus konkurentsitult parimad keskmised allalaadimise kiirused ning vahe konkurentidega on märgatav.

“Kõrvutades neid numbreid TTJA andmetega tekib tahes-tahtmata küsimus, kuidas saavad kohalikud tulemused olla sedavõrd erinevad rahvusvaheliste ja professionaalsete uuringufirmade poolt tehtud uuringute tulemustest,“ lausus Visse.

„Meie andmetel mõõdavad nii Ookla Speedtest kui Opensignal väga erinevaid võrgu parameetreid, olgu selleks siis reaalselt saavutatav alla- ja üleslaadimise kiirus või hoopis see, kui head kasutuskogemust ja reaalseid kiirusi saavad kliendid tegelikult nautida erinevate seadmete ja rakenduste kasutamisel. Meil pole põhjust kahelda rahvusvaheliste tegijate kompetentsis, kellel on pikaajaline kogemus selliste kokkuvõtete koostamisel,“ ütles Visse.

Tema hinnangul võiks ka TTJA kasutada omapoolsete mõõtmiste läbiviimisel tunnustatud rahvusvahelisi ettevõtteid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.