Uudis

Telia purustas sel aastal Eestis miljoni mobiililiitumise piiri

Telia TV-teenust kasutas kolmanda kvartali lõpu seisuga 211 000 majapidamist.Foto: Scanpix

Telia jätkas kolmandas kvartalis aktiivselt oma interneti püsivõrgu uuendamise ja laiendamisega ning septembri lõpu seisuga oli ettevõttel valmisolek pakkuda kiiret koduinternetti ligemale 440 000 Eesti kodule. Telia mobiililiitumiste arv ulatus septembri lõpuks 1,056 miljonini, mida on peaaegu 80 000 liitumise võrra enam kui aasta tagasi.

Telia üheksa kuu müügitulu ulatus ligi 230 miljoni euroni, kasvades aasta varasemaga võrreldes 4,8%.

Telia Eesti juhatuse esimehe Robert Pajose sõnul on positiivne, et nii Telia kliendid kui Eesti ühiskond tervikuna kasutab üha enam erinevaid digilahendusi, mis ühelt poolt muudavad elu mugavamaks ja efektiivsemaks, teisalt aga aitavad keskkonda säästa.

“Hea näide on mobiilimaksed, mille puhul on oodata lähiaastatel märkimisväärset kasvu. Juba täna kasutab Eestis mTasku mobiilse rahakoti lahendust enam kui 75 000 inimest ning see number kasvab iga päevaga. Tänu mTaskule väheneb vajadus plastikkaartide ja paberarvete järele. Samuti käivitasime hiljuti kampaania, mille raames kutsume üles oma kliente vahetama paberarveid e-arvete vastu ning iga väljavahetatud paberarve eest istutavad Telia töötajad järgmisel kevadel metsa uue puu. Seega on kõigil nendel klientidel, kes pole veel paberarvest loobunud, võimalus seda teha ning panustada uue metsa istutamisse,” märkis Pajos.

Telia interneti püsiühendust kasutas septembri lõpu seisuga 242 000 majapidamist, kellest enam kui 100 000 kasutab ühendust optilisel kaablil, mis võimaldab tarbida koduinterneti kiirusi kuni 1 Gbit/s. Samas on Telial täna valmidus pakkuda vähemalt 100 Mbit/s kiirusega koduinterneti teenust ligemale 440 000 Eesti kodule. Telia TV-teenust kasutas kolmanda kvartali lõpu seisuga 211 000 majapidamist.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.