Uudis

Telia sulgeb kasutajate vähese huvi tõttu Online.ee pilveteenuse

Telia on hakanud Online.ee keskkonna pilveteenuse kasutajaid informeerima teenuse sulgemisest. Sulgemise põhjuseks on klientide poolne vähene huvi teenuse osas. Otsus teenuse sulgemiseks tehti juba enne suve.

Teenuse kasutajad, kes ei ole sealt andmeid hiljemalt tänavu 1. novembriks mujale talletanud, jäävad neist ilma.

Online Pilve sulgemine Online.ee keskkonna e-posti teenust ei mõjuta ning seda saavad kõik kliendid tavapärasel viisil edasi kasutada.

2016. aastal avatud teenuses pakkus Telia 6,95 eurose kuumakse eest pakkus Telia 500 GB jagu andmemahtu, kuid Google pakkus sel ajal 10 euro eest kuus 1 TB jagu ruumi oma pilveteenuses.

Telia kommunikatsioonijuhi Raigo Neudorfi sõnul nad täpset klientide arvu ei avalikusta, kuid sai öelda, et tasulist Online.ee pilve versiooni kasutas ligi paar tuhat klienti, kes hoiustasid seal andmeid, mille mahtu saab mõõta terabaitides.

“Online Pilv ei saavutanud algselt prognoositud kasutusaktiivsust, samuti on näha, et turul on terve rida alternatiivseid pilveteenuseid, mida inimesed kasutavad,” ütles Neudorf.

Kas Telia hakkab Online.ee pilve asemel pakkuma mõnda muud alternatiivi võib toob teenuse uuendatud kujul tagasi, ei osanud Neudorf veel öelda.

Küll aga oli ta kindel selles, et kui teenuse kasutajad ei ole 1. novembriks oma andmeid teenusest kuskile mujale talletanud, siis on nad jäädavalt kustunud ning neid ei saa enam kuidagi kätte.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.